KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Morning workout routine in home gym. Fitness motivation and musc

Domowa siłownia – jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Pomysł posiadania własnej siłowni w domu, dla wielu osób pragnących zadbać o swoją sylwetkę i przede wszystkim o zdrowie, jest idealnym rozwiązaniem. Domowa siłownia pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze wydawane na karnety, ale także czas, który zazwyczaj poświęca się na dojazd do siłowni publicznej lub czekanie na dostęp do konkretnych maszyn w godzinach szczytu, gdy panuje największy tłok. Chociaż urządzanie siłowni domowej od podstaw może wydawać się skomplikowane, w rzeczywistości wcale takie nie jest. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Od czego zacząć budowę siłowni w domu?

Jedną z największych zalet siłowni domowej jest to, że można ją dostosować do własnych potrzeb i upodobań. Aby to osiągnąć, kluczowe jest określenie głównego celu treningowego. Może nim być spalanie tkanki tłuszczowej, budowanie masy mięśniowej, poprawa wytrzymałości, lub po prostu utrzymywanie aktywności fizycznej. Dla każdego z tych przykładowych celów istnieje odpowiednie wyposażenie, które warto wziąć pod uwagę. Niemniej jednak podstawowy sprzęt wybierany jest zazwyczaj na podobnych zasadach.

Przed zakupem sprzętu do domowej siłowni warto ustalić, ile miejsca jesteś w stanie poświęcić na zaaranżowanie przestrzeni treningowej. Zazwyczaj przestrzeń ta jest ograniczona, dlatego ważne jest, aby wybierać uniwersalny sprzęt, który zajmuje jak najmniej miejsca, a jednocześnie umożliwia wykonanie jak największej liczby ćwiczeń. Przykładem takiego sprzętu może być ławeczka regulowana, hantle oraz talerzyki. Dzięki nim, przy odpowiednim doborze ćwiczeń, można efektywnie trenować niemal wszystkie kluczowe partie mięśni, takie jak klatka piersiowa, plecy, barki, ramiona czy nawet mięśnie nóg.

Jaki sprzęt uczyni domową siłownię kompletną?

Ławeczka wraz z hantlami stanowi dobrą podstawę domowej siłowni, ale to tylko minimalna ilość sprzętu, jaki możesz zakupić. Aby uzyskać pełen zakres możliwości treningowych w domu, warto również rozważyć dodanie sztangi wraz ze stojakami regulowanymi, kompletu większych talerzy, drążka do podciągania oraz wyciągu treningowego. Ten sprzęt na siłownię umożliwia pracę z większymi ciężarami i dodaje wachlarz nowych ćwiczeń do rutyny treningowej. Na przykład, wiosłowanie hantlami pozwala na trening pleców, ale podciąganie na drążku lub ściąganie drążka na wyciągu może być bardziej efektywne. Podobnie, hantelki pozwalają na rozwój mięśni klatki piersiowej, jednak sztanga pozwala skupić się na budowaniu siły dzięki zastosowaniu większego ciężaru.

Dodatkowo, warto pomyśleć o sprzęcie, który pomoże odpowiednio się rozgrzać przed treningiem. Do takich elementów należą gumy oporowe, uchwyty do pompek oraz skakanka. Dysponując większym budżetem, można także rozważyć zakup roweru stacjonarnego, orbitreka lub bieżni, worka treningowego oraz maty treningowej, która doskonale sprawdzi się podczas treningu mięśni brzucha lub rozciągania.

Artykuł zewnętrzny

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 17 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 18 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 19 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi