KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank
CTFROC Round 1 Taupo 20 January 2024

Biliński rozbił bolid, ale mistrzostwo nadal bliskoNie tak wyobrażał sobie sobotę w Grand Prix Nowej Zelandii Roman Biliński. Polak popełnił kosztowny błąd w kwalifikacjach.

Biliński ma już zapewnione wicemistrzostwo Formula Regional Oceania Championship, ale celem jest oczywiście mistrzostwo.

Kwalifikacje były rozgrywane w Formacie zbliżonym do Formuły 1 – w pierwszym segmencie kierowcy walczyli o miejsca startowe do pierwszego wyścigu, a w drugim do trzeciego.

Roman Biliński był niesamowicie szybki i wykręcił zdecydowanie najlepszy czas pierwszej sesji. Niestety w jej połowie rozbił swoje auto o ścianę. W serii FROC obowiązuje zasada, że ten, kto wywoła czerwoną flagę, ma odbierany najlepszy czas.Sesja została wznowiona, kierowcy próbowali przebić wynik Romana, ale bez skutku. Po odebraniu najlepszego czasu, Biliński spadł na 4. miejsce i z takiego wystartował do pierwszego wyścigu.

Polak nie wziął udziału w drugim segmencie kwalifikacji, a to oznacza, że do ostatniego wyścigu wystartuje z 13. pola.

Oto powtórka kwalifikacji:Na szczęście ekipie M2 Competition udało się naprawić bolid na czas i Roman wystartował do 1. wyścigu. Spod świateł ruszył świetnie i szybko awansował na 3. miejsce. Próbował wyprzedzić rywali, ale niestety okazji nie było wiele na krętym torze Highlands Motorsport Park.

Roman dojechał na 3. miejscu, ale jego jedyny rywal do mistrzostwa, Liam Sceats, wygrał. Oto wyniki tego wyścigu:

Wyniki 1. wyścig

A tu powtórka:Sceats zredukował przewagę Polaka do 48 punktów. Do zdobycia w dwóch ostatnich wyścigach pozostaje 55 punktów więc sytuacja Romana jest nadal bardzo dobra.

Do 2. wyścigu Biliński ruszy z 6. pozycji, a Sceats z 8. Jeżeli Polak dojedzie przed swoim rywalem lub obaj nie zdobędą punktów, Biliński będzie mistrzem.

Do ostatniego wyścigu Biliński ruszy z 13. miejsca, a Sceats z 1.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi