KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

Latifi imola

Odwołanie Imoli trochę kosztowało F1

 

W porównaniu z tym samym okresem 2022 roku, Formuła 1 zanotowała spadek swoich przychodów. Głównym powodem jest odwołanie GP Emilii – Romanii.

Wyścig na torze Imola był zaplanowany na 23 maja. Powodzie we Włoszech sprawiły jednak, że na trzy dni przed rywalizacją, odwołano ją. Sprawiło to, że w sezonie 2023 będziemy mieli 22 wyścigi. Pierwotnie planowano 24, ale odwołano również GP Chin.

Odwołanie jazd na Imoli sprawiło, że w drugim kwartale roku rozegrano jedną rundę mniej. W związku z tym przychody F1 spadły w porównaniu z poprzednim rokiem. Wówczas w analogicznym okresie wyniosły one 744 mln dolarów, a teraz 724 miliony. Oznacza to spadek o 3%.

Spadły również wypłaty dla zespołów, które dostały $344 miliony przy $368 milionach w roku ubiegłym.

 

Są jednak i dobre wieści dla Formuły 1. Jej zysk operacyjny w drugim kwartale wzrósł z 49 milionów do 52 milionów.

Główne przychody F1 spadły w drugim kwartale przy wzroście w obszarze promocji wyścigów i sponsoringu. Spadły przychody z praw medialnych, ale jednocześnie F1 chwali się pozyskaniem nowych sponsorów oraz wzrostem wynagrodzenia od istniejących.

Nadal rosną natomiast wpływy ze sprzedaży subskrypcji F1 TV, więcej płacą również obecni nadawcy.

 

Problemem finansowym okazały się jednak wzrosty kosztów lotów i transportu.

„Formuła 1 kapitalizuje wzrost zainteresowania i zaangażowania fanów w platformach tradycyjnych, cyfrowych i w social media. Gratulujemy Red Bullowi ich rekordowych osiągów dotychczas i wyczekujemy zbliżania się reszty stawki w poszukiwaniu większej rywalizacji na torze” – mówi Stefano Domenicali, komentując raport za drugi kwartał.

„W przyszłym roku będziemy gościć 24 wyścigi na całym świecie z wyścigami bliżej siebie, na czym skorzystają operacje Formuły 1 i zespołów” – dodaje szef F1.

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi