KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

F1 Grand Prix of Miami

Najciekawszy wyścig w sezonie, nowy lider Waszych głosowań



Jak głosowaliście po Grand Prix Miami? Kto oprócz Lando Norrisa był według Was bohaterem rywalizacji? Zobaczcie wyniki!

Plus czy minus?

 

Najlepiej oceniliście oczywiście Lando Norrisa, który jako jedyny miał ponad 90% plusów. Bardzo wysoko oceniliście Yukiego Tsunodę, którego 7. miejsce zostało nieco przyćmione przez sukces Norrisa, a też zasługuje na uznanie.

Trzecie miejsce w Waszym głosowaniu – tak jak w wyścigu – zdobył Lando Norris, a za nim uplasował się Nico Hulkenberg.

Na plusie znalazło się 11 kierowców. Najgorsze oceny tradycyjnie Logan Sargeant i Lance Stroll, a aż 83% minusów dostał od Was Kevin Magnussen.

 

MKierowcaZespółPlusyNeutralneMinusy% Plus?w% Minus?wRóżnica
1Lando NorrisMcLaren2374496.731.6395.10
2Yuki TsunodaRB21127786.122.8683.27
3Charles LeclercFerrari20234982.453.6778.78
4Nico HulkenbergHaas155682263.278.9854.29
5Lewis HamiltonMercedes160543165.3112.6552.65
6Esteban OconAlpine159533364.9013.4751.43
7Max VerstappenRed Bull144802158.788.5750.20
8Oscar PiastriMcLaren137753355.9213.4742.45
9Carlos SainzFerrari90896636.7326.949.80
10Pierre GaslyAlpine631344825.7119.596.12
11Fernando AlonsoAston Martin711076728.9827.351.63
12Daniel RicciardoRB528810521.2242.86-21.63
13Guanyu ZhouSauber261259410.6138.37-27.76
14George RussellMercedes20130958.1638.78-30.61
15Sergio PerezRed Bull279712111.0249.39-38.37
16Alex AlbonWilliams15931376.1255.92-49.80
17Valtteri BottasSauber6951442.4558.78-56.33
18Logan SargeantWilliams10681674.0868.16-64.08
19Lance StrollAston Martin7641742.8671.02-68.16
20Kevin MagnussenHaas19222047.7683.27-75.51

W klasyfikacji generalnej Waszych głosowań spore zmiany. Na pozycję lidera z 3. miejsca awansował Lando Norris. Aż 3 miejsca stracił Fernando Alonso. Jego partner z zespołu stracił tyle samo pozycji.

Największy awans zaliczył Esteban Ocon.

 

MKierowcaZespółŚredniaZmiana
1Lando NorrisMcLaren69.652
2Carlos SainzFerrari65.10-1
3Max VerstappenRed Bull59.921
4Charles LeclercFerrari58.211
5Fernando AlonsoAston Martin54.40-3
6Oscar PiastriMcLaren49.880
7Nico HulkenbergHaas43.281
8Sergio PerezRed Bull33.14-1
9Yuki TsunodaRB25.410
10George RussellMercedes-2.151
11Lewis HamiltonMercedes-3.672
12Kevin MagnussenHaas-8.78-2
13Alex AlbonWilliams-10.19-1
14Esteban OconAlpine-21.563
15Guanyu ZhouSauber-23.21-1
16Pierre GaslyAlpine-31.752
17Valtteri BottasSauber-33.34-1
18Lance StrollAston Martin-35.14-3
19Daniel RicciardoRB-42.840
20Logan SargeantWilliams-61.380
Oliver Bearman96.12

Ciekawe?

 

To było zdecydowanie najatrakcyjniejsze Grand Prix tego sezonu według Was. Średnia ocen 7,14 mówi sama za siebie.

 

MiejsceGPŚrednia ocena
1GP Miami7,14
2GP Australii6,36
3GP Chin5,65
4GP Japonii5,42
5GP Arabii Saudyjskiej4,73
6GP Emilii Romanii4,25
7GP Bahrajnu3,65
8GP Monako2,61

Bohater wyścigu? Mógł być tylko jeden. To Lando Norris, który dostał aż 85% głosów.

Najciekawszym momentem wyścigu był według Was wypadek Magnussena i Sargeanta, neutralizacja i wznowienie po niej. Ten zestaw wydarzeń dostał 37% głosów.

Walka Sainz – Piastri dostała 30%, a rywalizacja w środku stawki 12%.

Dziękuję Wam za udział w głosowaniu!



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi