KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, mbiela, Sebastian Sowul, SLAVI7, Gnusma, jacek79100, Robert Taras
blank
Podium Le Mans 2023 WEC

Wymowne oświadczenie Inter Europolu po wynikach badania technicznego: Będzie radość i walka

 

W piątek wieczorem zespół Inter Europol Competition postanowił oficjalne skomentować opublikowane dziś wyniki badania technicznego ich auta LMP2 po 24h Le Mans.

Przypomnę, że sędziowie FIA poinformowali dziś, że wszystkie auta, które przechodziły kontrolę techniczną po najważniejszym wyścigu długodystansowym roku, były zgodne z regulaminem.

Zakończyło to 40-dniowy okres niepewności polskich kibiców w sprawie ostatecznych wyników wyścigu po tym jak sędziowie zabezpieczyli do dalszych badań części zwycięzcy 24h Le Mans w LMP2, Inter Europol Competition.

Sprawdzanie trochę trwało, ale w polskiej ekipie pozostawali spokojni. Rywale natomiast, w tym Louis Deletraz, nie mogli zrozumieć świetnej formy naszego zespołu. Między innymi do tego odnosi się dzisiejsze oświadczenie polskiej ekipy.

Poniżej przeczytacie je w całości:

 

„Wszyscy członkowie zespołu Inter Europol Competition z zadowoleniem przyjęli dzisiejsze potwierdzenie z FIA, że zarówno końcowe badanie techniczne, jak i późniejsze szczegółowe kontrole po wyścigu 24h Le Mans zostały zakończone, a wyniki wyścigu zostały potwierdzone jako oficjalne. Tym samym nasze ciężko zapracowane zwycięstwo zostało ostatecznie zatwierdzone. Po naszej wygranej na mecie legendarnego wyścigu w czerwcu pojawiły się spekulacje i insynuacje, że zwycięstwo zostało zdobyte w nieczysty sposób.

Nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że osiągnęliśmy wygraną dzięki ciężkiej pracy, umiejętnościom i wysiłkom naszych kierowców, inżynierów, personelu zarządzającego, właścicieli i całego zespołu, a
zawdzięczamy ją doskonałym osiągom i strategii, która była nie tylko innowacyjna, ale także odważna i wdrożona w perfekcyjny sposób.

W świetle oskarżeń niektórych naszych rywali i pewnych doniesień w mediach było dla nas rozczarowaniem, że nie mogliśmy w pełni cieszyć się i świętować naszego osiągnięcia. Jednak teraz, po dzisiejszym potwierdzeniu przez FIA, że nasze zwycięstwo zostało odniesione w zgodzie z przepisami zamierzamy w pełni świętować i kontynuować nasze wysiłki na rzecz zdobycia tytułu mistrzowskiego w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA dla naszego zespołu”.

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi