KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
Motor Racing - Formula One World Championship - Brazilian Grand Prix - Race Day - Sao Paulo, Brazil

Claire Williams nie ogląda już F1. Powód zaskakujący

 

Choć minęły już prawie 3 lata to Claire Williams nadal pogodzić się z koniecznością sprzedaży zespołu jej ojca.

W sierpniu 2020 roku rodzina Wiliamsa zdecydowała się na sprzedaż zespołu wobec dużych problemów finansowych. Nabywcą okazała się grupa inwestycyjna Dorilton Capital, a kwota sprzedaży to 152 miliony euro. W ramach umowy spłacone zostały długi ekipy, a nabywcy dali gwarancję, że baza zespołu pozostanie w Grove i nadal będzie nosił on nazwę „Williams”.

Claire Williams – która w tamtym momencie faktycznie sprawowała rządy w Williamsie – otrzymała propozycję pozostania na stanowisku szefa zespołu, ale zdecydowała się pożegnać ze stanowiskiem od GP Włoch 2020 roku.

Szefem Williamsa został Simon Roberts, a potem zastąpił go Jost Capito, który niedawno przeszedł do Alfy Romeo, a zastąpił go James Vowles.

 

Claire Williams dziś przyznaje, że to był dla niej bardzo trudny czas.

„Nie oglądam już Formuły 1. To była moja świadoma decyzja ponieważ nadal wracam do siebie po odejściu” – przyznaje Claire Williams.

„Opuszczenie mojego zespołu zostawiło we mnie ogromną wyrwę. Byliśmy wtedy bardzo upartymi sprzedającymi. Życie zaprowadziło nas do momentu, w którym byliśmy zmuszeni do sprzedaży” – dodaje Brytyjka.

Williams przyznaje, że przyzwyczaiła się już do nowej rzeczywistości i cieszy się z obecnych lepszych wyników ekipy z Grove.

„Ojciec nauczył mnie, że kiedy długo nie możesz odnieść sukcesu, to gdy on wreszcie nastąpi, jest bardziej satysfakcjonujący. To nadal bolesne widzieć kogoś innego zarządzającego zespołem bo to była nasza rodzina i życie, ale być może zbliżam się do momentu, w którym ponownie zacznę oglądać F1” – przyznaje Claire Williams.

 

„Przy Jamesie, który tam teraz jest, wygląda na to, że ekipa zmierza we właściwym kierunku. Powiedziano mi, że to jego zasługa, że jest geniuszem i to był świetny wybór. To dobrze, że nazwa Williams nadal jest w Formule 1. Myślę, że mój ojciec byłby dumny z tych decyzji” – mówi córka Franka Williamsa.

Cieszy się ona również z sukcesów George Russella i jego awansu do Mercedesa.

„Jestem bardzo z niego dumna i niezwykle się cieszę. Przytrzymywaliśmy go w Williamsie wymagając dotrzymania kontraktu” – przyznaje Claire Williams.

Źródło: f1i.com
fot. Williams F1 Team

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi