Co ciekawego można wyczytać z danych GP Hiszpanii? Było sporo pit-stopów – bardzo szybkich – oraz różnorodne strategie. Jaką prędkość maksymalną udało się osiągnąć na nowej nitce toru?
Wyniki
Skrót
Best lapy
Mimo że miał już 3 ostrzeżenia za limity toru, Max Verstappen skupił się i pojechał świetne okrążenie, zdobywając dodatkowy punkt. Mimo wszystko dobry czas był w stanie uzyskać Lando Norris.
Maksymalne prędkości
Max Verstappen prowadził od startu do mety i nie musiał używać w tym wyścigu DRS-u. Jego prędkość maksymalna była o aż 35,5 km/h niższa niż lidera tej klasyfikacji, Kevina Magnussena. Słabo wyglądały również prędkości Astonów.
Czasy sektorów
W każdym z trzech sektorów mieliśmy innego najszybszego kierowcę. Wyróżnia się tu Alpine – szybkie w 3. sektorze, ale wolne w 2.
Pit-stopy
Red Bull spisywał się w alei serwisowej zdecydowanie najlepiej ze wszystkich. Ekipa z Milton Keynes wykonała 3 najszybsze zmiany opon, a do tego pobiła rekord sezonu 2023, wykonując pit-stop Pereza w 2.07.
Łącznie mieliśmy 20 zmian poniżej 3 sekund, a przeciętnie z pit-stopami radzili sobie mechanicy Haasa i Williamsa.
Strategie
Najlepsza wydawała się strategia zastosowana przez Red Bulla, jednak do jej skutecznego wyegzekwowania potrzebny był bolid, który łagodnie obchodzi się z oponami.
Dobrze strategicznie ten wyścig rozegrano również w Mercedesie. Zupełnie inaczej było w Haasie, który miał ogromną degradację i obaj kierowcy ekipy musieli zjeżdżać po 3 razy do boksów.
Trzeba przyznać, że w tym wyścigu mieliśmy sporą gamę rozwiązań strategicznych.
Opony
W użyciu ponownie mieliśmy wszystkie dostępne mieszanki.
Vlog
Zapraszam dziś na godz. 19:45 na omówienie rywalizacji w Barcelonie.