Druga runda sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata za nami! Po bardzo ciekawej walce z Craigiem Breenem i Thierry Neuvillem, triumfatorem imprezy okazał się Ott Tanak. Mamy też polski sukces.
Świetnie rywalizację na śnieżnych trasach rozpoczął Craig Breen. Kierowca Hyundaia liderował po piątku z nieznaczną przewagą nad Tanakiem (Ford) i Esapekką Lappim (Hyundai). Po sobotnich OS-ach jednak to Tanak prowadził o 8 sekund.
Niedzielę Breen i Tanak przejechali identycznym tempem, a kara 10 sekund za spóźnienie na punkt kontroli czasu dla Breena sprawiła, że to Estończyk mógł cieszyć się z wygranej w generalce. Zaledwie 2 sekundy za Breenem był Neuville.
5 punktów za wygraną na Power Stage zgarnął natomiast Esapekka Lappi.

Tak przedstawia się klasyfikacja WRC po 2 rundach:
| M | Kierowca/pilot | Auto | Punkty |
|---|---|---|---|
| 1 | Ogier/Ladais | Toyota | 69 |
| 2 | Evans/Martin | Toyota | 69 |
| 3 | Rovanpera/Halttunen | Toyota | 68 |
| 4 | Tanak/Jarveoja | Ford | 65 |
| 5 | Neuville/Wydaeghe | Hyundai | 58 |
| 6 | Lappi/Ferm | Hyundai | 31 |
| 7 | Breen/Fulton | Hyundai | 19 |
| 8 | Katsuta/Johnstron | Toyota | 18 |
| 9 | Sordo/Carrera | Hyundai | 17 |
| 10 | Loubet/Gilsoul | Ford | 14 |
| 11 | Solberg/Edmondson | Skoda | 9 |
| 12 | Greensmith/Andersson | Skoda | 8 |
| 13 | Lindholm/Hamalainen | Skoda | 6 |
| 14 | Rossel/Dunand | Citroen | 6 |
| 15 | Gryazin/Aleksandrov | Skoda | 3 |
| 16 | Veiby/Eriksen | Volkswagen | 2 |
| 17 | Paiari/Malkonen | Skoda | 1 |
| 18 | Kajetanowicz/Szczepaniak | Skoda | 1 |
Polski sukces
W WRC2 triumfatorem został Oliver Solberg. 12. miejsce zajęła jedyna polska załoga, Michał Sołowow i Maciej Baran.

Polacy zostali triumfatorami klasyfikacji WRC Masters Cup, przeznaczonej dla kierowców powyżej 50 roku życia.

fot. Red Bull Content Pool


