KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Fernando Alonso, Aston Martin AMR24 leads Carlos Sainz, Ferrari SF-24

Alonso i Norris Waszymi bohaterami GP Chin



Rywalizacja kierowców Formuły 1 o Grand Prix Chin była według Was dość ciekawa. A który moment był najbardziej interesujący?

Plus minus

 

Najwyżej po GP Chin ocenialiście Lando Norrisa, który jako jedyny miał ponad 90% plusów. Wysokie noty daliście też Fernando Alonso i Maxowi Verstappenowi.

Podobnie jak media, wysoko oceniliście Nico Hulkenberga.

Najwięcej minusów dostali Kevin Magnussen i Logan Sargeant, a jeden z najniższych wyników w historii naszego głosowania uzyskał Lance Stroll.

 

MKierowcaZespółPlusyNeutralneMinusy% Plus?w% Minus?wRóżnica
1Lando NorrisMcLaren17310890.584.1986.39
2Fernando AlonsoAston Martin167111387.436.8180.63
3Max VerstappenRed Bull15725982.204.7177.49
4Charles LeclercFerrari130451668.068.3859.69
5Nico HulkenbergHaas123501864.409.4254.97
6Sergio PerezRed Bull110542757.5914.1443.46
7Oscar PiastriMcLaren74991838.749.4229.32
8Carlos SainzFerrari87723245.5516.7528.80
9George RussellMercedes86713445.0317.8027.23
10Valtteri BottasSauber77763840.3119.9020.42
11Daniel RicciardoRB71823837.1719.9017.28
12Esteban OconAlpine64864133.5121.4712.04
13Lewis HamiltonMercedes76536239.7932.467.33
14Guanyu ZhouSauber57914329.8422.517.33
15Alex AlbonWilliams281263714.6619.37-4.71
16Pierre GaslyAlpine19122509.9526.18-16.23
17Yuki TsunodaRB22997011.5236.65-25.13
18Kevin MagnussenHaas4511362.0971.20-69.11
19Logan SargeantWilliams8411424.1974.35-70.16
20Lance StrollAston Martin561802.6294.24-91.62

W klasyfikacji generalnej Waszych głosowań na czołowych pozycjach bez zmian. Prowadzą Hiszpanie przez Lando Norrisem i Maxem Verstappenem. Pozycjami zamienili się Charles Leclerc i Oscar Piastri.

Miejsce kosztem Alexa Albona zyskał George Russell. Lance Strolla wyprzedzili Lewis Hamilton i Guanyu Zhou. Z ostatniego miejsca wydostał się Daniel Ricciardo.

 

MKierowcaZespółŚredniaZmiana
1Carlos SainzFerrari78.920
2Fernando AlonsoAston Martin64.950
3Lando NorrisMcLaren64.560
4Max VerstappenRed Bull61.870
5Charles LeclercFerrari54.101
6Oscar PiastriMcLaren51.36-1
7Sergio PerezRed Bull47.450
8Nico HulkenbergHaas41.080
9Yuki TsunodaRB13.840
10Kevin MagnussenHaas4.560
11George RussellMercedes3.541
12Alex AlbonWilliams-2.26-1
13Lewis HamiltonMercedes-14.931
14Guanyu ZhouSauber-22.301
15Lance StrollAston Martin-28.53-2
16Valtteri BottasSauber-28.750
17Esteban OconAlpine-36.151
18Pierre GaslyAlpine-39.33-1
19Daniel RicciardoRB-47.081
20Logan SargeantWilliams-60.70-1
Oliver Bearman96.12

Ciekawe?

 

GP Chin uznaliście drugim najciekawszym wyścigiem sezonu 2024.

 

MiejsceGPŚrednia ocena
1GP Miami7,14
2GP Australii6,36
3GP Chin5,65
4GP Japonii5,42
5GP Arabii Saudyjskiej4,73
6GP Emilii Romanii4,25
7GP Bahrajnu3,65
8GP Monako2,61

Bohaterem rywalizacji był według Was Fernando Alonso, który otrzymał 45% Waszych głosów. 36% osób zagłosowało na Lando Norrisa.

Najciekawszym momentem wyścigu był według Was moment ratowania Fernando Alonso i późniejsze jego wyprzedzanie Lewisa Hamiltona. Głosowało na niego 52,5% osób. Na wypadek Stroll – Ricciardo swój głos oddało 19% osób.



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi