KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Barborka1

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają jubileuszowy 60. Rajd Barbórka!Sezon sportów samochodowych w Polsce zakończył się tradycyjnie w Warszawie i okolicach na Rajdzie Barbórka. W tegorocznej edycji najlepszą załogą okazali się Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Duet ORLEN Team z dużą przewagą pokonał wszystkich rywali w rajdzie, a następnie po raz kolejny uplasował się na podium legendarnego kryterium na ulicy Karowej.

60. Rajd Barbórka rozpoczął się piątkowego wieczora na widowiskowym odcinku specjalnym w Pruszkowie. Marczyk i Gospodarczyk wygrali tę próbę i zostali jednocześnie pierwszymi liderami rajdu. Sobotniego poranka załogi przeniosły się na Tor Słomczyn, gdzie miejsce miały dwa kolejne oesy. Duet ORLEN Team znów był najlepszy i tylko powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej imprezy.

Mikołaj i Szymon nie znaleźli pogromców także na Torze Służewiec, a zwycięstwo w 60. Rajdzie Barbórka potwierdzili wygrywając również kończący imprezę oes Autodrom Bemowo Duet. Przewaga nad drugą załogą wyniosła niemal 14 sekund, zaś nad trzecią ponad 23 sekundy.Najlepsze załogi rajdu od godziny 18:00 mierzyły się na Ogólnopolskim Kryterium Asów na ulicy Karowej. Podczas legendarnej próby w centrum Warszawy Marczyk i Gospodarczyk zajęli znakomite drugie miejsce, tracąc do zwycięzców – Łukasza Byśkiniewicza i Adama Jędraszka – zaledwie 0,18 s.

– Sezon 2022 dobiega dla nas końca. Skupialiśmy się w nim przede wszystkim na startach w Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC 2, chociaż były też trzy bardzo ważne dla nas starty. Najpierw PLATINUM Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza, później ORLEN 78. Rajd Polski i w końcu 60. Rajd Barbórka. Tak się złożyło, że wszystkie te rajdy przed polskimi kibicami wygraliśmy, z czego jestem bardzo zadowolony – stwierdził Mikołaj Marczyk.

– Na Ogólnopolskim Kryterium Asów na ulicy Karowej zajęliśmy drugie miejsce. Straciliśmy tylko 0,18 s do Łukasza Byśkiniewicza i Adam Jędraszka. Daliśmy z siebie absolutnie wszystko i z tego jestem dumny. To był dla nas dobry weekend zakończony bardzo dobrym wynikiem. Z całą pewnością wrócimy w przyszłości na Karową i jestem przekonany o tym, że przyjdzie czas na to, abyśmy tutaj wygrali – zakończył kierowca ORLEN Team.

– To był bardzo trudny dzień, tak samo jak trudny był cały ten sezon. Myślę, że ta Barbórka to był właśnie taki nasz sezon w pigułce. Przejechaliśmy rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, zawsze byliśmy na mecie, stawaliśmy na podium, wygrywaliśmy imprezy – chociażby ORLEN 78. Rajd Polski – wygraliśmy i tutaj, w Barbórce. Wierzymy w to, że przyszły sezon będzie nawet lepszy – zaznaczył Szymon Gospodarczyk.

Do ostatnich chwil o możliwość startu walczył Kajetan Kajetanowicz. Gdy zapadła decyzja, że może pojechać po kontuzji odniesionej w Rajdzie Japonii, okazało się, że klatka bezpieczeństwa w jego samochodzie nie spełnia wymogów i nie został dopuszczony do startu.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi