KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Maciej Wiśniak, RkamilC, Piotr Bijakowski, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, Szczepan Jędrusik, Marcin Bogutyn, Marcin Rentflejsz, szymon034, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Tomasz Ignaczak, Michał Delmanowicz, Wojciech Zalewski, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
UniRacers, Łukasz w., Tancesz, Marcin, Szalony Burżuj, Paweł Koziarski

Harmonogram

Motor Racing - Formula One World Championship - Bahrain Grand Prix - Preparation Day - Sakhir, Bahrain

Kubica: „Większość odcinka Drive to Survive” miała być o mnie. Podejrzewam, dlaczego nie była



Robert Kubica gościł wczoraj w Polsce. Na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim spotkał się z dziennikarzami i kibicami, udzielając również wywiadów. Zanim przedstawię moją, nieco obszerniejszą relację z tego wydarzenia, najpierw ciekawa wypowiedź Polaka na temat netflixowego hitu „Drive to Survive”.

Drive to Survive mocno pomógł w ostatnich latach w popularyzacji Formuły 1, zwłaszcza w USA.

„Netflix mocno przybliżył młodą generację do Formuły 1, nie tylko w Stanach. Na pewno też sprawił, że niektórzy szefowie zespołów są popularniejsi niż kierowcy i nie wiem czy to jest akurat dobre bo niektórzy z nich teraz bardziej skupiają się na tym by być popularniejszym niż na motorsporcie – tak pół żartem, pół serio” – mów w swoim stylu Robert.

Czy Robert oglądał wszystkie odcinki?



„Szczerze mówiąc, obejrzałem 8 minut. Mam taki problem, że ja to przeżyłem i jest sporo rzeczy, których ja bym nie pokazał i jest też sporo momentów, kiedy obrazki i treść nie były z tego samego momentu” – wyjaśnia Kubica.

Co on, jako reżyser takiego programu, umieściłby w nim?

„Ja gdybym miał coś takiego robić, to po pierwsze nie byłbym w stanie tego robić, ale po drugie chciałbym pokazać Formułę 1 od bardziej technicznej strony, tylko że wtedy większość młodych ludzi wyłączyłaby to nie po 8 minutach, a po 8 sekundach” – mówi Robert.

„Myślę, że ogólnie to dobre dla F1, ale nie dziwię się negatywnym komentarzom niektórych kierowców. Netflix jako pierwszy dostał tak mocny dostęp do wnętrza zespołów i dobrze byłoby znaleźć tu jakiś kompromis bo jest dużo pompowania i robienia sztucznej rywalizacji pomiędzy kierowcami, której nie ma” – dodaje Kubica.



Serial ten debiutował na platformie w 2019 roku – sezonie, w którym Robert Kubica wrócił do Formuły 1. Przed premierą widzieliśmy minimum dwukrotnie ekipę filmową Netflixa nagrywającą materiały z Robertem Kubicą.

„Sporo wywiadów i sporo materiałów się nakręciłem dla Netflixa, początkowo chyba były plany żeby większość jednego epizodu było o mnie, ale chyba wiem, dlaczego to pominięto, ale to pozostawię dla siebie.

Dopytywany o przyczyny, Robert mówi: „Może po prostu to, co mówiłem nie było zbyt spektakularne albo ktoś czegoś innego oczekiwał. Byłem szczery i trudne byłoby pokazać to, jak było naprawdę, a ja nie chciałem się bawić w takie gierki. Williams dał mi możliwość powrotu do Formuły 1 i mimo że sezon 2019 miał mało wspólnego z Formułą 1, to nadal jestem im wdzięczny”.

Kubica został też zapytany o wizerunek Maxa Verstappena, który mocno ucierpiał w ostatnich tygodniach.

„Ja też nie byłem czy nie jestem przedstawiany jako fajny gość, a nie uważam się za niefajnego gościa. Moim jednym z większych kumpli w padoku, z którym miałem największy kontakt był Fernando Alonso i on też nie był przedstawiany jako bardzo arogancki. Uważam, że kiedy się jest w czołówce to nie można się wszystkim podobać. Uważam, że nie jesteśmy tam, żeby się wszystkim podobać tylko żeby robić swoją pracę” – mówił Robert.



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Singapuru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 20 września
godz. 11:30 – 1. trening
godz. 15:00 – 2. trening

Sobota, 21 września
godz. 11:30 – 3. trening
godz. 15:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 22 września
godz. 14:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Mugello ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi