Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

large-2022 French Grand Prix - Thursday (3)

F1 rozważa kolejny serial – by zachęcić najmłodszychKierownictwo Formuły 1 rozważało pomysł zamówienia animowanego programu telewizyjnego dla dzieci, związanego z F1, aby zainteresować sportem młodszą publiczność.

Dyrektor FOM ds. praw medialnych i tworzenia treści, Ian Holmes, podczas środowego eventu BlackBook Motorsport Forum w Londynie mówił, w jaki sposób FOM chciało poszerzyć bazę fanów sportu o tych najmłodszych – poza zdobywaniem nowych odbiorców dzięki serialowi Netflixa Drive to Survive.

„Chcemy, aby ludzie angażowali się w nasz sport w taki sposób, w jaki chcą” – powiedział Holmes. „Chcemy mieć pewność, że nasza oferta jest tak szeroka, jak to tylko możliwe”.„Drive to Survive był bardzo udanym projektem, ale chcemy również angażować na przykład w dzieci. Myślimy o serii animacji. Chcemy zrobić coś do podróży, czy cokolwiek to będzie – musi mieć związek z Formułą 1” – dodaje Holmes.

Sukces Drive to Survive spowodował bum na Formułę 1 w USA, w którym w przyszłym roku odbędą się aż 3 wyścigi. Teraz przed serią stoi zadanie zatrzymania tych fanów i wychowywania młodszych pokoleń widzów.

„Przede wszystkim chcemy mieć jak najwięcej różnych możliwości kontaktu z tym sportem. Dlatego musimy upewnić się, że produkując treści – poza i wokół Drive to Survive – angażujemy fanów, którzy przybywają z tych kierunków” – mówi Holmes.

Źródło: racefans.net
Patryk KucharskiPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Japonii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Bahrajnu WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 30 września
godz. 12:00 – 13:00 – 1. trening
godz. 15:00 – 16:00 – 2. trening

Sobota, 1 października
godz. 12:00 – 13:00 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 2 października
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi