Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

F1 Grand Prix of Saudi Arabia

Jak oceniliście GP Arabii i kierowców?



Blisko 1000 osób zdecydowało się ocenić drugą rundę sezonu 2022 w blogowym głosowaniu. Kto według Was spisał się najlepiej i czy było ciekawiej niż w Bahrajnie?

Plus czy minus?

 

Najwyżej za GP Arabii Saudyjskiej oceniliście Charlesa Leclera – i to zdecydowanie bo nad drugim Maxem Verstappenem miał 7% przewagi. Znów bardzo wysoko był Kevin Magnussen, a noty z poprzedniego tygodnia poprawił Lando Norris.

Gorzej od Lewisa Hamiltona oceniliście Alexa Albona, Lance Strolla i Nicholasa Latifiego.



MKierowcaPlusyNeutralneMinusy% Plus?w% Minus?wRóżnica 
1Charles Leclerc885271195.881.1994.69
2Max Verstappen848354091.874.3387.54
3Kevin Magnussen7411641880.281.9578.33
4Sergio Perez7291276778.987.2671.72
5Lando Norris6822014073.894.3369.56
6Fernando Alonso6771965073.355.4267.93
7Carlos Sainz6392414369.234.6664.57
8George Russell6591966871.407.3764.03
9Valtteri Bottas5842805963.276.3956.88
10Esteban Ocon62616313467.8214.5253.30
11Pierre Gasly3914817142.367.6934.67
12Daniel Ricciardo20851719822.5421.451.08
13Nico Hulkenberg21846823723.6225.68-2.06
14Guanyu Zhou16140635617.4438.57-21.13
15Yuki Tsunoda356502383.7925.79-21.99
16Mick Schumacher634843766.8340.74-33.91
17Lewis Hamilton15120656616.3661.32-44.96
18Alex Albon653604987.0453.95-46.91
19Lance Stroll463495284.9857.20-52.22
20Nicholas Latifi101078061.0887.32-86.24

W klasyfikacji generalnej po dwóch Waszych głosowaniach prowadzi Charles Leclerc ze świetnym wynikiem. Bardzo wysoko w obu rundach ocenialiście Kevina Magnussena, Carlosa Sainza i Maxa Verstappena.

Z pewnością tak dobrych ocen po dwóch rundach nie spodziewał się Valtteri Bottas.

Na minusie jest 7 kierowców, a ich listę otwiera Lewis Hamilton. Zdecydowanie najgorzej oceniacie postawę Nicholasa Latifiego, ale powodów do zadowolenia nie ma też Lance Stroll.



MKierowcaŚrednia
1Charles Leclerc96.10
2Kevin Magnussen87.34
3Carlos Sainz73.96
4Max Verstappen70.62
5Valtteri Bottas66.51
6Sergio Perez55.80
7Esteban Ocon46.24
8Fernando Alonso42.29
9George Russell39.27
10Pierre Gasly30.38
11Guanyu Zhou28.97
12Yuki Tsunoda10.02
13Lando Norris4.73
14Lewis Hamilton-0.04
15Nico Hulkenberg-11.31
16Alex Albon-14.73
17Mick Schumacher-25.55
18Daniel Ricciardo-30.71
19Lance Stroll-57.72
20Nicholas Latifi-79.89

Ciekawe?

 

Atrakcyjność GP Arabii Saudyjskiej oceniliście na 7,55 czyli minimalnie lepiej niż GB Bahrajnu (7,41).

Najciekawszych momentem wyścigu wybraliście zdecydowanie walkę Maxa Verstappena i Charlesa Leclerca, przyznając jej aż 606 głosów spośród 773 wszystkich.

Niestety, z powodu błędu technicznego, głosowanie na bohatera wyścigu musi zostać unieważnione. Przepraszam za ten błąd.



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Fuji WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 29 lipca
godz. 14:00 – 15:00 – 1. trening
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening

Sobota, 30 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 31 lipca
godz. 15:00 – 17:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi