Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

Orlen Team dzieciom

Kierowcy ORLEN Team ze świątecznym prezentem dla dzieci z Centrum Zdrowia DzieckaPKN ORLEN kontynuuje wsparcie dla Centrum Zdrowia Dziecka. Jego pacjenci przez cały grudzień mogą ścigać się na torach wyścigowych razem z Mikołajem „Miko” Marczykiem i Kacprem Wróblewskim, czyli czołowymi polskimi kierowcami rajdowymi. Bez wychodzenia ze szpitala i przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Jak to możliwe? W Centrum Zdrowia Dziecka stanęły symulatory wyścigowe.

– Społeczna odpowiedzialność biznesu to ważny element działalności PKN ORLEN. Dzięki takim działaniom nie tylko budujemy siłę marki, ale również wywołujemy uśmiech na twarzach dzieci i pokazujemy, jak w kreatywny sposób można zaangażować sponsorowanych sportowców do działań CSR. W Centrum Zdrowia Dziecka pojawiły się dwa symulatory wyścigowe, z których mogą korzystać dzieci. Zabawie będą towarzyszyć spotkania online z kierowcami ORLEN Team – Kacprem Wróblewskim i Mikołajem „Miko” Marczykiem – mówi Grzegorz Bałkowiec, Za-ca Dyrektora Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN ORLEN.

PKN ORLEN wraz ze swoją korporacyjną Fundacją od wielu lat wspiera warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka. W 2021 roku PKN ORLEN przekazał samochód do transportu sanitarnego preparatów żywieniowych. Dzięki niemu możliwe jest wsparcie ponad 500 pacjentów objętych specjalistyczną opieką medyczną.W ubiegłym roku Fundacja ORLEN wsparła również Centrum Zdrowia Dziecka darowiznę w wysokości 150 tys. zł. w ramach walki z pandemią. Kwota w całości pokryła zapotrzebowanie na paliwo dla karetek przez 3 miesiące. Centrum otrzymało też specjalistyczny sprzęt medyczny do pomiaru ciśnienia krwi u noworodków i dzieci, a także samochód osobowy na potrzeby transportu dla pacjentów Instytutu. Od 2018 roku na rzecz Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” Fundacja ORLEN przekazała łącznie blisko 400 tys. złotych.

– Udział w tej akcji to prawdziwa przyjemność. Dzieciaki z Centrum Zdrowia Dziecka są świetne, były ciekawe mojej pracy i zadawały mnóstwo ciekawych pytań. Zdradziłem im kilka wskazówek, które będą w stanie wykorzystać podczas jazdy na symulatorze – mówi tegoroczny Mistrz Polski i Wicemistrz Europy w rajdach samochodowych Mikołaj „Miko” Marczyk.

– To, że możemy wyjść na spacer albo spotkać się ze znajomymi, bierzemy często za coś oczywistego. Wystarczy jednak się rozejrzeć i okazuje się, że są osoby, które z różnych powodów nie mogą wyjść z domu czy szpitala. Tak jest m.in. z pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka, którzy z powodów zdrowotnych muszą izolować się od swoich przyjaciół. Cieszę się, że wspólnie z Miko możemy sprawić im na Święta trochę radości – mówi Kacper Wróblewski z ORLEN Team.

ORLEN Team już od ponad 20 lat zrzesza czołowych polskich motorsportowców i angażuje się w społeczne akcje oraz kampanie, m.in. #DobryKierowca (promując bezpieczeństwo na drodze), czy ORLEN Stay & Play (walcząc z nudą podczas izolacji w trakcie pandemii).Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Przedsezonowe testy F1 Barcelona

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Prolog WEC - Sebring

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

10 lutego – Aston Martin
11 lutego – McLaren
14 lutego – AlphaTauri
17 lutego – Ferrari
18 lutego – Mercedes
21 lutego – Alpine

Popularne tagi