KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Świetne kwalifikacje IEC, Kubicy zabrakło centymetrów, ale…To był intensywny dzień dla Roberta Kubicy, który był bardzo bliski uzyskania najlepszego wyniku kwalifikacyjnego dla High Class Racing w sezonie. Świetnie spisała się ekipa Inter Europol Competition.

Prawie najlepszy

 

Trudno teraz mi tak pisać, gdyż czasu uzyskanego przez Roberta Kubicę oficjalnie nie ma, jednak 7. miejsce, które pierwotnie wywalczył było najlepszym wynikiem High Class Racing w sezonie 2021. Oto ich poprzednie rezultaty kwalifikacyjne:
Spa: 13. na 14 załóg (Anders Fjordbach)
Portimao: 10. na 12 załóg (Anders Fjordbach)
Monza: 10. na 11 załóg (Anders Fjordbach)
Le Mans: 14. i 15. na 20 załóg (Kevin Magnussen i Marco Sorensen).

Najlepszy wynik w sezonie wykręciła natomiast ekipa Inter Europol Competition, dla której kwalifikacje jechał Renger van der Zande. Polska ekipa zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji generalnej przed dwiema ostatnimi rundami i liczy na świetny wynik w Bahrajnie.

Wynikiwyniki lmp2 hyper

Skrót

Czasy Kubicy

Jak widać, skreślony został ostatni wynik, w którym Polak poprawił swój czas o ponad pół sekundy. W trzecim sektorze skreślonego czasu Robert nie poprawił wyniku.

wszystkie czasy kubicy bahrajn 6h

Najlepsze czasyTak przedstawiają się najlepsze czasy weekendu po dzisiejszych kwalifikacjach.

best lapy po kwa

Sektory

Dotychczas Robert był bardzo mocny w drugim sektorze, jednak w swoim pierwszym okrążeniu w kwalifikacjach – które okazało się jego jedynym liczonym – pojechał tam słabo. To właśnie w tej części toru poprawił się w drugim przejeździe najbardziej.

Sektory kwale Bahrajn

Prędkości

predkosci po kwalach 6hbahrajnu

Ode mnie

 

Wiemy, że High Class Racing nie ma bardzo mocnego pakietu, co pokazują ich wyniki w poprzednich występach, również w rękach dobrych kierowców, takich jak na przykład Kevin Magnussen.Mimo to Robert Kubica regularnie notuje wyniki w środku stawki LMP2 i pokazuje, jaki postęp na tle Fjordbacha i Andersena zrobił w trakcie sezonu w ELMS. 7. wynik w kwalifikacjach w tym zespole byłby naprawdę świetny, niestety – gdy idziesz na limicie, czasem ten limit może ci się zdarzyć przekroczyć. To stało się dziś w przypadku Roberta.

Wyniki kwalifikacji nie znaczą jednak wiele, choć niedobrze byłoby utknąć za Miroslavem Konopką z ARC Bratislavia. Z nim Dennis Andersen będzie musiał się szybko uporać. Potem będzie liczyło się tempo i brak błędów.

Widzimy, ile tracą Andersen i Fjordbach do Roberta i wiemy, że z nimi nie ma możliwości walki o np. pierwszą piątkę, na którą realną szansę ma Inter Europol Competition. Będziemy jutro jednak wypatrywać stintu Roberta Kubicy i liczyć na bardzo dobre tempo. Początek wyścigu o godz. 10:00.

Vlog

 

Zapraszam na godz. 20:15 na krótką rozmowę o dzisiejszych wydarzeniach w Bahrajnie.

fot. Orlen TeamPodziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi