KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Motor Racing - Formula One World Championship - Hungarian Grand Prix - Race Day - Budapest, Hungary

Capito: Zmiany w Williamsie są kluczem do ostatnich wzrostów formySzef zespołu Williams Jost Capito, uważa, że ​​ostatnia poprawa formy zespołu nie była „nagła”, ale wynikała z ciągłych ulepszeń i ostatnich zmian organizacyjnych.

Po zdobyciu zaledwie jednego punktu w sezonach 2019 i 2020, Williams ostatnio cieszył się odrodzeniem formy, odnotowując miejsce w pierwszej dziesiątce w czterech z ostatnich pięciu wyścigów.

W Grand Prix Belgii George Russell zdobył pierwsze podium dla zespołu od Azerbejdżanu 2017. Zakwalifikował się jako trzeci w Soczi w ostatni weekend, potem ukończył wyścig na 10. miejscu.

Po rozpoczęciu pracy w Williamsie Capito nadzorował szereg zmian strukturalnych w zespole, zmieniając sposób, w jaki różne części zespołu F1 współdziałają i współpracują ze sobą.„To ciągłe doskonalenie sposobu pracy” – powiedział Capito podczas GP Rosji.

„Zmieniliśmy naszą organizację, zmieniliśmy komunikację, zmieniliśmy zakresy odpowiedzialności i dużo więcej pracujemy jako zespół”.

„Zmieniliśmy też strategię, sposób podejścia do wyścigu. Staliśmy się nieco bardziej proaktywni i agresywni, a nie tylko defensywni. Myślę, że jesteśmy bardziej dumni z naszej pracy, stwierdziliśmy, że możemy robić rzeczy inaczej”.

„Jeśli ma się dziewiąty najszybszy samochód, można próbować różnych rzeczy, a nie być zawsze z tyłu i starać się zachować to, co się ma, próbować czegoś innego, czego inni nie mogą spróbować, bo są z przodu i dla nich byłoby to ryzykowne”.

„Myślę, że kilka razy zaryzykowaliśmy, wybierając opony na daną pogodę, i udało się”.

„To pokazuje, że zespół lepiej pracuje jako całość nad komunikacją. Jestem zaskoczony, jak bardzo może to sprawić, że samochód jest szybszy bez faktycznej poprawy samochodu” – kończy Capito.

Zdobycie takiej ilości punktów w ostatnich wyścigach pozwoliło Williamsowi na bezpieczne okupowanie 8. miejsca w klasyfikacji generalnej konstruktorów.

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.comPodziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum