F1 Grand Prix of Azerbaijan

Verstappen nie chce by Red Bull powtórzył błąd BMW SauberRed Bull może się wiele nauczyć ze straconej szansy Roberta Kubicy na mistrzostwo w 2008 roku.

W sezonie 2008 Robert Kubica był liderem klasyfikacji kierowców, a BMW Sauber był drugi w klasyfikacji konstruktorów. Ekipa zdecydowała się jednak zaprzestać rozwoju samochodu na sezon 2008 i skupić na kolejnym sezonie, w którym do F1 wchodził system KERS. Okazało się, że ekipa była jedną z gorszych w stawce w 2009 roku, a na koniec sezonu BMW wycofało się z F1.

Tego błędu nie chcą popełniać Verstappen i Red Bull.„Według mnie, dopóki mamy sporą szansę na zdobycie tytułu, nie powinniśmy odpuszczać. Ten rok jest zdradliwy, a w przyszłym roku możemy wygrać, choć tego się nie wie. Ale jeżeli mamy szansę w tym sezonie, to chcemy ją wykorzystać” – mówi Verstappen.

Gdy przywołany został mu przykład BMW Sauber, Verstappen odpowiedział: „Dokładnie dlatego powinniśmy kontynuować rozwój”.

Christian Horner mówi, że ostatnie wyniki dodały motywacji jego ekipie.

„Lewis i Max będą zmieniać się na prowadzeniu jeżeli osiągi samochodów będą tak bliskie siebie. To dlatego ten sezon jest taki ekscytujący. Teraz Max mógł powiększyć swoje prowadzenie o 10 czy 11 punktów gdyby nie odpadł 5 okrążeń przed końcem. Byłby 15 punktów przed Lewisem, jest 4, choć w pewnym momencie wyglądało, że może być 21 punktów za nim”.

Źródło: motorsport-total.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

WEC - 24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

30 lipca – 1 sierpnia:

11:30 – FP1
15:00 – FP2

12:00 – FP3
15:00 – Kwalifikacje

15:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi