Formuła 1 w Eleven       REKLAMA        KONTAKT        150 zł na OC/AC!      F1 MOŻESZ OBSTAWIAĆ NA EFORTUNA.PL     F1 TV PRO    SIMRACE

logo-powrot-roberta

MENU:

F1 Grand Prix of Azerbaijan

Pirelli: Wypadki Verstappena i Strolla nie były wynikiem przecięćSą już wyniki dochodzenia Pirelli w sprawie pękniętych opon w bolidach Maxa Verstappena i Lance Strolla w Grand Prix Azerbejdżanu.

„Nie było wad jakościowych czy produkcyjnych w żadnej z opon, podobnie jak śladów dużego zużycia czy delaminacji. Przyczyny lewych tylnych opon zostały zidentyfikowane. W każdym z przypadków powodem były uszkodzenia obwodowe wewnętrznej siatki bocznej opon” – pisze Pirelli, zaznaczając, że stało się tak mimo przestrzegania przez oba zespoły wytycznych dotyczących ciśnień minimalnych i temperatury koców grzewczych.

„W wyniku analizy, Pirelli wysłało do FIA i zespołów raport. FIA i Pirelli uzgodniły ustalenie nowych protokołów, łącznie z poprawionymi dyrektywami technicznymi by monitorować warunki operacyjne opon podczas weekendu wyścigowego” – pisze producent.Przed każdym weekendem wyścigowym Pirelli wysyła do zespołów wytyczne dotyczące poszczególnych parametrów opon przed weekendem wyścigowym – w tym minimalnych ciśnień oraz temperatury koców grzewczych. W tym przypadku zespoły zrobiły wszystko tak, jak trzeba. Podkreśla to również Red Bull w swoim oświadczeniu.

„Pracowaliśmy blisko z Pirelli i FIA podczas ich śledztwa dotyczącego awarii opony Maxa na 47 okrążeniu Grand Prix Azerbejdżanu i potwierdzamy, że nie znaleziono winy samochodu. Zawsze trzymaliśmy się parametrów Pirelli i nadal będziemy podążać za wytycznymi” – napisał lider klasyfikacji generalnej konstruktorów.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS - 4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

10 – 12 września

14:30 – FP1
18:00 – Kwalifikacje

12:00 – FP2
16:30 – Sprint kwalifikacyjny

15:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi