Abarth

Abarth Racing: rok 2021 zapowiada się ekscytującoRok 2021 w międzynarodowych sportach motorowych będzie przebiegał pod znakiem Skorpiona. Abarth Racing zaplanował i potwierdził liczne wydarzenia sportowe po sukcesach osiągniętych w ubiegłym sezonie zarówno na torze wyścigowym w mistrzostwach Formuły 4, jak i w rajdach, dzięki Abarth Rally Cup oraz zwycięstwom zdobytym w Pucharze FIA R-GT Cup.

Abarth na torze we Włoszech i w Niemczech. Coraz więcej zawodników w mistrzostwach F4 za kierownicą jednomiejscowych bolidów napędzanych silnikiem Abartha. W ubiegłym sezonie uczestniczyło w nich średnio ponad 28 kierowców na wyścig, przy maksymalnej liczbie bolidów na torze sięgającej 34. Dla włoskiej edycji mistrzostw F4 Powered by Abarth sezon 2021 będzie 8. z kolei. Napędzający bolid silnik Abartha został doceniony przez wszystkich wtajemniczonych do tego stopnia, że wybrano go w wielu krajowych seriach Formuły 4, w tym w niemieckiej edycji ADAC F4, której 7. sezon odbędzie się w 2021 roku.

Abarth 414TF 1.4 T-Jet o mocy 160 KM nadal jest jednym z najczęściej stosowanych i najbardziej niezawodnych silników w klasie przygotowawczej do zawodów wyższych kategorii. W rozpoczynającym się właśnie sezonie 2021 jednostka napędowa Abartha po raz kolejny pokazuje cały swój potencjał w serii UAE F4, w której młodzi kierowcy mogą przygotować się do nadchodzącego sezonu w najlepszy możliwy sposób.Wśród licznych nazwisk, jakie pojawiły się na początku sezonu, jest Enzo Trulli (syn Jarno, byłego kierowcy F1), Hamda Al Qubaisi, który brał udział we włoskiej edycji w sezonie 2020, a także wielu innych zawodników rozpoczynających karierę w europejskich edycjach, m.in. Hiszpan Pepe Marti, Amerykanin Enzo Scionti i Niemiec Jonas Ried. Serie na Bliskim Wschodzie odbędą się w styczniu i lutym, a 16 maja na torach Paul Ricard w Le Castellet (Francja) i Oschersleben (Niemcy) rozpoczną się mistrzostwa, odpowiednio, Włoch F4 i ADAC F4.

Rajdowy Puchar Abartha – Rajdowe Mistrzostwa Europy: idealne połączenie po raz kolejny także w 2021 roku.

Potwierdzono również, że Abarth Racing ze swoim Abarthem 124 rally, ponownie weźmie udział w FIA-ERC, czyli w mistrzostwach Europy, w których porywające sportowe samochody z logo Skorpiona staną na starcie w 6 z 8 zaplanowanych imprezach. W edycji 2021 pojawi się bogata pula nagród. Podczas każdego rajdu zwycięzca otrzyma 10 000 euro, natomiast kierowcy, którzy uplasują się na drugim i trzecim stopniu podium otrzymają, odpowiednio, 8000 i 6000 euro. Zdobywca tytułu mistrza Rajdowego Pucharu Abartha 2021 odbierze z kolei 25 000 euro. Po zwycięstwie Andrei Mabelliniego, który również sięgnął po Puchar FIA R-GT, rywalizacja o tytuł w 2021 roku rozpocznie się od czterech imprez na asfalcie i dwóch na luźnej nawierzchni. Sezon 2021 wystartuje w dniach 6-8 maja od Rajdu Wysp Kanaryjskich. Następnie odbędą się dwa etapy szutrowe, odpowiednio, w Polsce (18-20 czerwca) i na Łotwie (1-3 lipca). Później rajdowa karuzela przeniesie się do Włoch na Rally Roma Capitale i do Czech (Barum Rally Zlín), natomiast finał sezonu będzie miał miejsce na Węgrzech, w dniach od 22 do 24 października. Teraz, gdy Rajdowy Puchar Abartha jest już potwierdzony, z pewnością nie zabraknie 124 rally w Mistrzostwach Świata WRC, gdzie zawsze mocno dawał się we znaki swoim rywalom.

Włoskie Mistrzostwa F4 Championship powered by Abarth: Paul Ricard – Le Castellet (14-16 maja); Misano Adriatico (4-6 czerwca); Vallelunga (18-20 czerwca); Imola (23-25 lipca); Red Bull Ring (10-12 września); Mugello (8-10 października); Monza (29-31 października).

ADAC F4 Championship Powered by Abarth: Oschersleben (14-16 maja); Red Bull Ring (11-13 czerwca); Zandvoort (9-11 lipca); Nürburgring (6-8 sierpnia); Lausitzring (10-12 września); Sachsenring (1-3 października); Hockenheimring (22-24 października).

Rajdowy Puchar Abartha* – Rajdowe Mistrzostwa Europy FIA: Rally Islas Canarias (Hiszpania – asfalt), 6-8 maja; Rally Poland (Polska – szuter), 18-20 czerwca; Rally Liepāja (Łotwa – szuter), 1-3 lipca; Rally di Roma Capitale (Włochy – asfalt), 23-25 lipca; Rally Barum Zlín (Czechy – asfalt), 27-29 sierpnia; Rally Hungary (Węgry – asfalt), 22-24 października.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 26 kwietnia

Urodził się Jean – Pierre Beltoise (85 wyścigów, 1 wygrana, 4 najszybsze okrążenia, 8 podiów).

Urodził się Johnny Dumfires (15 startów).

Urodził się Danil Kvyat (93 wyścigi, 1 najszybsze okrążenia, 3 podia).

David Coulthard odnosi 4. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP San Marino. Po raz 100. w F1 wystartował Mika Hakkinen.

Jenson Button wygrywa GP Bahrajnu, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz 4. i ostatni w karierze z pole position ruszał Jarno Trulli, zaliczając swoje 10. podium. Włoch wykręcił też jedyne w karierze najszybsze okrążenie wyścigu. Dał również Toyocie ostatnie pole position ekipy.

Robert coraz więcej czasu spędza na torach kartingowych. Sporo w tym czasie jeździ na Pista del Mare.

Kolejny rajd Roberta Kubicy, tym razem Rajd Azorów w ERC. Polak wygrywa 5 z 7 pierwszych OS-ów, na ósmym zalicza rolowanie. Całą imprezę kończy na 6. miejscu.

Archiwum