daytona 24h

50 aut na teście przed 24h Daytona – z kim powalczy Kubica?Ogłoszona została lista zgłoszeń na „The Roar”, a zatem oficjalny test przed wyścigiem 24h Daytona. Widnieje na niej 50 zespołów w tym 10 aut LMP2. Będzie to druga najliczniejsza kategoria. Poniżej przedstawiam wszystkie jej ekipy.

Zespół High Class Racing, w barwach którego – wspólnie z Ferdinandem Habsburgiem, Andersem Fjordbachem i Dennisem Andersenem – pojedzie Robert Kubica, otrzymał numer 20. Na liście jego sponsorów widnieją Polas Seafood, HRX, Orlen i Remus. Ekipa pojedzie Orecą LMP2 07 na oponach Michelin z silnikiem Gibsona. Takich aut będzie 8 w tej kategorii. Jeden zespół pojedzie Ligierem LMP2, a jeden Dallarą LMP2.lista zgłoszeń daytona 24h

Rywale Kubicy

 

Tower Motorsports by Starworks – Jest to doświadczona ekipa, mająca na koncie starty w 24h Le Mans czy WEC w 2012 roku. Od 2014 roku z przerwą na 2018 rok, startuje w IMSA i 24h Daytona. W ubiegłym roku zajęli 4. miejsce w LMP2, jadąc w składzie Ryan Dalziel, John Farano, David Heinemeier Hansson i Nicolas Lapierre. W tym roku ten skład się zmieni, a zobaczymy w nim Farano, Gabriela Aubry, i Joba van Uiterta.

WIN Autosport – To nowy zespół, stworzony przez Stevena Thomasa, znanego z IMSA Prototype Challenge. Pojedzie on wspólnie z Tristanem Nunezem, debiutującym w LMP2 oraz Thomasem Merrillem oraz Mattem Bellem.

Era Motorsport – Zespół ten powstał w 2018 roku. Jego skład stanowią Kyle Tilley, Dwight Merriman, Ryan Dalziel i Paul – Loup Chatin. W ubiegłym roku zajęli oni 3. miejsce w kategorii LMP2 w Daytona 24h.

Racing Team Nederlans – To z pewnością jeden z faworytów rywalizacji. Działający od 2017 roku zespół, założony przez Jana Lammersa zajął 4. miejsce w klasyfikacji LMP2 w minionym sezonie WEC. W Daytona 24h pojadą w jego barwach Giedo van der Garde, Job van Uitert, Frits van Eerd i Charles Milesi.

Cetilar Racing – To włoski zespół, założony w 2017 roku i startujący regularnie w 24h Le Mans. Najlepszy wynik osiągnęli w debiucie, zajmując 7. miejsce w LMP2. Potem byli na 11, 13 i 10. pozycji. W jego barwach pojadą Roberto Lacorte, Andrea Belicchi, Giorgio Sernagiotto i znany z F2 Antonio Fuoco.RWR Eurasia – To jeden z najbardziej zasłużonych zespołów w stawce, od wielu lat osiągający sukcesy w prototypach i autach GT. Ligierem w jej barwach pojadą Salih Yoluc, Cody Ware i zwycięzca Daytona 500 sprzed 3 lat, Austil Dillon.

PR1 Mathiasen Motorsports – To ekipa, która zajęła 2. miejsce w Daytona 24h w ubiegłym roku. Jeden z najbardziej doświadczonych zespołów w stawce istnieje od 1990 roku. W tym czasie wygrał blisko 50 mistrzostw w różnych seriach. W 2010 roku dołączył do American Le Mans Series. W jego barwach pojadą Nicolas Lapierre, Mikkel Jensen, Scott Huffaker oraz Ben Keating (pojedzie też w zespole TF SPort w klasie GT Daytona).

DragonSpeed – Ta ekipa wystawi dwa składy i oba będą mocnymi kandydatami do zwycięstwa. DragonSpeed to ekipa założona w 2007 roku, uczestnicząca od 2016 roku w European Le Mans Series a od 2018 roku w WEC – najpierw w LMP1, a następnie LMP2. W ubiegłym roku to właśnie ten zespół wygrał 24h Daytona. Pierwszy skład będą stanowić Garret Grist, Ben Hanley, Rob Hodes i Rinus Veekay, a drugi Devlin DeFrancesco, Eric Lux, Christopher Mies i Fabian Schiller.

O zespole Roberta Kubicy przeczytacie tutaj.

Bądź na bieżąco!

 

Nie zapomnijcie śledzić profili bloga w social mediach: Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i Twitchu!Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Archiwum

Tego dnia w F1 - 19 stycznia

Stirling Moss wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. To jednocześnie pierwsza wygrana zespołu Cooper. Po raz 29 i ostatni z pole oosition startował Juan Manuel Fangio, zdobywając 23. i ostatni najlepszy czas okrążenia w karierze. Był to też jego 50. start w F1.

Urodził się Torso Marques (24 starty w latach 1996, 1997).

Urodził się Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Zaliczył 306 startów w latach 2000 – 2017, wygrywając 15. wyścigów, zdobywając po 8 pole positions i najszybszych czasów okrążenia. 50 razy stawał na podium.

Urodził się Karun Chandhok (11 startów w latach 2010 – 2011).

Polak testuje samochód Eurocup Renault Megane Trophy na torze San Martino del Lago we Włoszech. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – mówi po teście Jerry Canevisio.

W wieku 97 lat umiera Robert Manzon (28 startów w latach 1950 – 1956, 2 podia).

Najnowsze wpisy