KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Oscar Piastri, McLaren MCL38

Oceny mediów za GP Miami: Rekord Magnussena, 10-tki tylko dla Norrisa




Jeszcze nigdy odkąd prowadzę dla Was te podsumowania, nie zdarzyło się by kierowca dostał tak niskie noty, jak Kevin Magnussen po GP Miami.

Zacznijmy jednak od najlepiej ocenianych, a tu niespodzianki nie ma. Lando Norris dostał 3 „dziesiątki” i miał najwyższą średnią ocen po Miami. Wysoko oceniano również Maxa Verstappena i trzeciego kierowcę na podium, Charlesa Leclerca.

Rzadko kiedy tak wysoko w tych zestawieniach znajduje sie Yuki Tsunoda, a jeszcze rzadziej Esteban Ocon.

Bardzo słabo oceniono Alexa Albona i Valtteriego Bottasa, którzy mieli średnią 5,2 i 4,8. Ale wynik Kevina Magnussena czymś na co warto zwrócić uwagę. Duńczyk od 2 portali dostał najgorszą notę – 1, a od reszty nie większą niż 2,5. To sprawia, że jego średnia to zaledwie 1,7 – najniższa w historii prowadzenia tego zestawienia.

Największe rozbieżności występowały w przypadku ocen Carlosa Sainza – od 5 do 8 oraz Valtteriego Bottasa – od 3 do 6.

 

MKierowcaAMuSCrash.netAutosportPlanet F1f1i.comSumaŚrednia
1Lando Norris109.59101048.59.7
2Max Verstappen 99899448.8
3Charles Leclerc9988.5943.58.7
4Yuki Tsunoda98.588841.58.3
5Esteban Ocon98.578.58.541.58.3
6Oscar Piastri88888408
7Lewis Hamilton 88788397.8
8Nico Hulkenberg98.5777.5397.8
9Daniel Ricciardo87.567735.57.1
10Fernando Alonso7767.57.5357
11Pierre Gasly77.567.57357
12George Russell6757.57.5336.6
13Carlos Sainz8755.5732.56.5
14Sergio Perez77567.532.56.5
15Guanyu Zhou66.557.56.531.56.3
16Logan Sargeant65676306
17Lance Stroll66456275.4
18Alex Albon65.5455.5265.2
19Valtteri Bottas3645.55.5244.8
20Kevin Magnussen12122.58.51.7

W klasyfikacji generalnej ocen mediów spore zmiany. Dwie pozycje stracił Carlos Sainz, wyprzedzony przez Charlesa Leclerca i Lando Norrisa. Nico Hulkenberg awansował na 5. miejsce, a Sergio Perez Spadł na 7. Dwie pozycje zyskał Pierre Gasly.

Aż 5 miejsc stracił natomiast Kevin Magnussen.

 

MKierowcaŚredniaZmiana
1Max Verstappen 9.210
2Charles Leclerc8.381
3Lando Norris8.331
4Carlos Sainz8.28-2
5Nico Hulkenberg7.652
6Fernando Alonso7.550
7Sergio Perez7.50-2
8Oscar Piastri7.350
9Yuki Tsunoda7.171
10George Russell7.08-1
11Esteban Ocon7.030
12Lewis Hamilton 6.820
13Alex Albon6.031
14Pierre Gasly6.022
15Valtteri Bottas5.850
16Guanyu Zhou5.851
17Daniel Ricciardo5.601
18Kevin Magnussen5.50-5
19Lance Stroll5.300
20Logan Sargeant5.100
Oliver Bearman9.60



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi