raport Polacy 12-13 wrzesnia

Polak 6. w Europie, podia w wyścigach – podsumowanie weekenduWyścigowe podia, kartingowe sukcesy i sporo emocji – jak spisywali się Polacy w wyścigach i nie tylko w miniony weekend?

DTM Trophy

 

Na Nurburgring oprócz Roberta Kubicy, rywalizował również Jan Kisiel w DTM Trophy. Polak w kwalifikacjach do sobotniego wyścigu „zarobił” trzecie ostrzeżenie w sezonie przez co został przesunięty na polach startowych. Ruszając z 13. miejsca, był w stanie przebić się na 4. pozycję.

Niedzielny wyścig to bardzo równa jazda naszego kierowcy i kolejne podium w sezonie. Te rezultaty pozwoliły Kisielowi na przesunięcie się na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

GT Open

 

Polsko – austriacki duet Patryk Krupiński i Christian Klien zaliczył kolejny udany weekend. Na Red Bull Ringu Patryk Krupiński wykręcił 10. czas kwalifikacji na 14 zespołów. Wyścig ukończyli na 11. miejscu czyli ostatnim w ProAm. Kwalifikacje do drugiego wyścigu Klien wygrał w klasie ProAm, zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Identyczny wynik załoga osiągnęła w wyścigu.W klasyfikacji generalnej kategorii ProAm zajmują oni 1. miejsce, a w generalnej 4.

Włoska F4

 

W tej serii, rozgrywającej swoją trzecią rundę na torze Red Bull Ring, startowało dwóch naszych kierowców. Tym razem żadnemu z nich nie udało się zdobyć punktów. W kwalifikacjach do pierwszego wyścigu Wiśnicki był 23. w stawce 30 kierowców, a Mateusz Kaprzyk zajął 20. miejsce. Obaj niestety nie ukończyli go.

Drugie kwalifikacje to 17. miejsce Wiśnickiego i 27. Kaprzyka. W wyścigu zajęli odpowiednio 12. i 20. miejsce. W trzecim wyścigu Wiśnicki był 20, a Kaprzyk 23.

Pełny opis zmagań przeczytacie tutaj.

GT World Challenge Europe

 

Na Magny-Cours jechał Robin Rogalski. W gronie 23 samochodów zajął 15. miejsce w pierwszych kwalifikacjach (6 miejsce na 8 aut w Silver Cup). W wyścigu niestety ponownie zaliczył kolizję i był ostatni.

W kwalifikacjach do drugiego wyścigu zajął 15. miejsce, a dojechał w nim na 16. miejscu (5. w Silver Cup).

Alpine Elf Europa Cup

 

Na tym samym torze w Alpine Elf Europa Cup rywalizowała Gosia Rdest. Polka zajęła 9. miejsce na 17 aut w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu, który ukończyła na 8. miejscu.

W drugich kwalifikacjach była 12, a dojechała na przedostatniej pozycji.

Ferrari Challenge Europe

 

Na Spa Roman Ziemian był ostatni (10.) w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu, w którym był ostatecznie 9. W drugich kwalifikacjach był 8 i na tej samej pozycji ukończył wyścig.Porsche Sprint Challenge CE

 

Franz Dziwok zajął 7. miejsce na 13 załóg w klasyfikacji generalnej i 3. na 4 auta w ProAm. W wyścigu drużynowym zajął wspólnie z Branislavem Micko 6. miejsce i 3. w ProAm (9 załóg).

Karting

 

Mistrzostwa Europy

W miniony weekend w niemieckim Wackersdorf odbyła się trzecia i ostatnia runda Mistrzostw Europy w Kartingu. Amerykanin Ugo Ugochukwu zajął 2. miejsce, ale to wystarczyło do sięgnięcia przez niego po tytuł mistrzowski.

Ugo jechał z logotypami PKN ORLEN na gokarcie, gdyż jest zawodnikiem Sauber Karting Team. Do ekipy dołączył ostatnio Polak, Piotr Czaja – wicemistrz Polski 2019, drugi w krajowym pucharze ROTAXa.

W mistrzostwach brali też udział polscy kierowcy. Bardzo dobrze spisał się Karol Pasiewicz, który w ostatniej rundzie był 5. i w całym cyklu zajął 6. miejsce.

Gorzej ta runda poszła będącemu pod skrzydłami Roberta Kubicy Tymkowi Kucharczykowi. Był dopiero 29. i spadł na 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Do wszystkich rund przystąpiło łącznie 75 kierowców.RMCP

W Toruniu odbyła się 1. runda Rotax Max Challenge Poland. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

DD2 Masters:
1. Sławomir Murański

Micro Max:
1. Franciszek Belusiak

Mini Max:
1. Rostislaw Kostyna

Junior Max:
1. Gustaw Wiśniewski

DD2 Max:
1. Sebastian Janczewski

Senior Max:
1. Karol Czepiel

RSMP

 

Relację z Rajdu Śląska przeczytacie tutaj.

Rallycross

 

Relację z drugiej rundy Rallycrossowych Mistrzostw Polski przeczytacie tutaj.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Niemiec

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi