KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Polak 6. w Europie, podia w wyścigach – podsumowanie weekendu

Wyścigowe podia, kartingowe sukcesy i sporo emocji – jak spisywali się Polacy w wyścigach i nie tylko w miniony weekend?

DTM Trophy

Na Nurburgring oprócz Roberta Kubicy, rywalizował również Jan Kisiel w DTM Trophy. Polak w kwalifikacjach do sobotniego wyścigu „zarobił” trzecie ostrzeżenie w sezonie przez co został przesunięty na polach startowych. Ruszając z 13. miejsca, był w stanie przebić się na 4. pozycję.

Niedzielny wyścig to bardzo równa jazda naszego kierowcy i kolejne podium w sezonie. Te rezultaty pozwoliły Kisielowi na przesunięcie się na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

GT Open

Polsko – austriacki duet Patryk Krupiński i Christian Klien zaliczył kolejny udany weekend. Na Red Bull Ringu Patryk Krupiński wykręcił 10. czas kwalifikacji na 14 zespołów. Wyścig ukończyli na 11. miejscu czyli ostatnim w ProAm. Kwalifikacje do drugiego wyścigu Klien wygrał w klasie ProAm, zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Identyczny wynik załoga osiągnęła w wyścigu.

W klasyfikacji generalnej kategorii ProAm zajmują oni 1. miejsce, a w generalnej 4.

Włoska F4

W tej serii, rozgrywającej swoją trzecią rundę na torze Red Bull Ring, startowało dwóch naszych kierowców. Tym razem żadnemu z nich nie udało się zdobyć punktów. W kwalifikacjach do pierwszego wyścigu Wiśnicki był 23. w stawce 30 kierowców, a Mateusz Kaprzyk zajął 20. miejsce. Obaj niestety nie ukończyli go.

Drugie kwalifikacje to 17. miejsce Wiśnickiego i 27. Kaprzyka. W wyścigu zajęli odpowiednio 12. i 20. miejsce. W trzecim wyścigu Wiśnicki był 20, a Kaprzyk 23.

Pełny opis zmagań przeczytacie tutaj.

GT World Challenge Europe

Na Magny-Cours jechał Robin Rogalski. W gronie 23 samochodów zajął 15. miejsce w pierwszych kwalifikacjach (6 miejsce na 8 aut w Silver Cup). W wyścigu niestety ponownie zaliczył kolizję i był ostatni.

W kwalifikacjach do drugiego wyścigu zajął 15. miejsce, a dojechał w nim na 16. miejscu (5. w Silver Cup).

Alpine Elf Europa Cup

Na tym samym torze w Alpine Elf Europa Cup rywalizowała Gosia Rdest. Polka zajęła 9. miejsce na 17 aut w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu, który ukończyła na 8. miejscu.

W drugich kwalifikacjach była 12, a dojechała na przedostatniej pozycji.

Ferrari Challenge Europe

Na Spa Roman Ziemian był ostatni (10.) w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu, w którym był ostatecznie 9. W drugich kwalifikacjach był 8 i na tej samej pozycji ukończył wyścig.

Porsche Sprint Challenge CE

Franz Dziwok zajął 7. miejsce na 13 załóg w klasyfikacji generalnej i 3. na 4 auta w ProAm. W wyścigu drużynowym zajął wspólnie z Branislavem Micko 6. miejsce i 3. w ProAm (9 załóg).

Karting

Mistrzostwa Europy

W miniony weekend w niemieckim Wackersdorf odbyła się trzecia i ostatnia runda Mistrzostw Europy w Kartingu. Amerykanin Ugo Ugochukwu zajął 2. miejsce, ale to wystarczyło do sięgnięcia przez niego po tytuł mistrzowski.

Ugo jechał z logotypami PKN ORLEN na gokarcie, gdyż jest zawodnikiem Sauber Karting Team. Do ekipy dołączył ostatnio Polak, Piotr Czaja – wicemistrz Polski 2019, drugi w krajowym pucharze ROTAXa.

W mistrzostwach brali też udział polscy kierowcy. Bardzo dobrze spisał się Karol Pasiewicz, który w ostatniej rundzie był 5. i w całym cyklu zajął 6. miejsce.

Gorzej ta runda poszła będącemu pod skrzydłami Roberta Kubicy Tymkowi Kucharczykowi. Był dopiero 29. i spadł na 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Do wszystkich rund przystąpiło łącznie 75 kierowców.

RMCP

W Toruniu odbyła się 1. runda Rotax Max Challenge Poland. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: