włoska F4

Trzecia runda włoskiej F4 zakończona. Nowy lider generalkiTor Red Bull Ring w Austrii był miejscem rozgrywania trzeciej rundy Mistrzostwa Włoch w kategorii F4 powered by Abarth. Gwiazdą wydarzenia był Gabriele Minì, który prowadził swój jednomiejscowy bolid napędzany silnikiem Abarth (Prema Powerteam), uzyskując pierwsze, drugie i trzecie miejsce podczas trzech weekendowych wyścigów, co dało mu prowadzenie w rankingach Mistrzostw, ze znaczącą przewagą nad kierowcą z drugiego miejsca, jego rodakiem, Francesco Pizzim.

Trzy spektakularne wyścigi rozegrały się na torze Formuły 1, na którym jednomiejscowe bolidy jechały ze średnią prędkością ponad 170 km/h.

W 1. wyścigu Paragwajczyk Joshua Dürksen (Müecke Motorsport) prowadził po starcie z pole position, a za nim znajdowali się Minì i Brytyjczyk Jonny Edgar, który musiał walczyć o trzecie miejsce z Amerykaninem Jakiem Crawfordem.

W 2. wyścigu z pole postion wystartował Minì, który utrzymywał przewagę na pierwszych okrążeniach. Następnie został zaatakowany jednocześnie przez Amerykanina Jaka Crawforda (Van Amersfoort Racing) oraz Brytyjczyków Olivera Bearmana i Jonny’ego Edgara, którzy go wyprzedzili. Na koniec, Minìemu udało się pokonać Edgara i zająć trzecie miejsce.3. wyścig był popisem Minìego, który wykorzystał pole position i utrzymał prowadzenie aż o końca, odpierając ataki najpierw Crawforda, a potem Dürksena, który zakończył start na drugim miejscu.

Było to trzecie zwycięstwo młodego włoskiego kierowcy w tym sezonie, po Misano Adriatico i Nürburgringu, w drugim wyścigu ADAC F4 Championship powered by Abarth.

Na Red Bull Ring startowało dwóch naszych kierowców. Tym razem żadnemu z nich nie udało się zdobyć punktów. W kwalifikacjach do pierwszego wyścigu Wiśnicki był 23. w stawce 30 kierowców, a Mateusz Kaprzyk zajął 20. miejsce. Obaj niestety nie ukończyli go.

Drugie kwalifikacje to 17. miejsce Wiśnickiego i 27. Kaprzyka. W wyścigu zajęli odpowiednio 12. i 20. miejsce. W trzecim wyścigu Wiśnicki był 20, a Kaprzyk 23.

Kolejne zmagania bolidów w kategorii F4 powered by Abarth będzie można obserwować podczas Mistrzostw Niemiec, które w przyszły weekend odbędą się na torze Nürburgring. Następny etap włoskiej serii odbędzie się na torze Mugello i trwać będzie od 2 do 4 października.

Klasyfikacja Mistrzostw Włoch w kategorii F4 powered by Abarth: 1. Gabriele Minì (ITA) 141; 2. Francesco Pizzi (ITA) 105; 3. Jonny Edgar (GBR) 97; 4. Jak Crawford (USA) 85; 5. Filip Ugran (ROU) 78.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Niemiec

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi