Motor Racing - Formula One World Championship - United States Grand Prix - Qualifying Day - Austin, USA

W środę ogłoszenie powrotu kierowcy do Renault?Być może już w środę dowiemy się, kto zastąpi Daniela Ricciardo w Renault w sezonie 2021. Według nieoficjalnych doniesień będzie to kierowca, który jeździł już w tej ekipie.

Jak podaje dziennikarka Movistar.tv, Noemi de Miguel, Cyril Abiteboul miał wczoraj powiedzieć najbardziej doświadczonym mechanikom z garażu Renault, że w najbliższą środę poznamy partnera Estebana Ocona na sezon 2021 w Renault.

Szef Renault miał dodać, że mechanicy mieli już okazję z nim pracować w przeszłości. To sprawia, że grono nazwisk zawęża się do kierowców, którzy byli w Renault w ostatnich 15 latach – Fernando Alonso, Nico Hulkenberg czy Kevin Magnussen.Oczywiście, byli też inni kierowcy, jednak trudno spodziewać się ogłoszenia nazwisk Carlosa Sainza, Joylona Palmera, Bruno Senny, Nicka Heidfelda, Witalija Pietrowa czy Roberta Kubicy.

Przypomnę, że po sezonie 2020 z Renault odchodzi Daniel Ricciardo, który w McLarenie zastąpi przechodzącego do Ferrari Carlosa Sainza.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 12 sierpnia

Po raz pierwszy w swojej karierze z pole position rusza Rene Arnous. Trzecie zwycięstwo odnosi jednak Alan Jones. To jednocześnie 3. zwycięstwo Williamsa w historii.

Podczas wyścigu 1000 km de Motorsport w Toronto ginie Manfred Winkelhock (47 startów w F1).

Trzecie i ostatnie zwycięstwo w karierze odnosi Thierry Boutsen.

Starszy inżynier wyścigowy Williamsa, Dave Robson, mówi, że problemem Roberta Kubicy w sezonie 2019 może być brak rozumienia opon. „Podejrzewam, że sprowadza się to do opon. Kiedy różnice są duże, samochody są identyczne więc myślę, że o to chodzi”.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Lausitrzing

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

godz. 11:00 – Pierwszy trening
godz. 15:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 15:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:45 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:45 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi