Kimi Raikkonen GP Wielkiej Brytanii 2020

Nietypowo na Silverstone, Kubica przed debiutem. Podsumowanie piątku + liveByło bardzo intensywnie, będzie jeszcze bardziej. Zapraszam na filmowe podsumowanie dnia i wypowiedzi kierowców Alfa Romeo Racing ORLEN po treningach na Silverstone. Jutro debiut Roberta Kubicy w DTM.

Kimi Raikkonen w pierwszym treningu był 16, a w drugim 10 z najlepszym czasem 1:28.159. Łącznie pokonał 59 okrążeń.

„To był dość intensywny piątek, ale to dobrze. Czasy wyglądają nieco bardziej obiecująco, ale to tylko treningi i nie można opierać się na ich wynikach. Tym co wiemy jest to, że musimy nadal pracować by wycisnąć jak najwięcej z tego weekendu. Poprawki, które mamy wydają się pracować tak, jak zakładaliśmy, ale to nadal wczesna faza weekendu. Nie wiemy, co przyniesie jutro, szczególnie jeżeli chodzi o pogodę. Będziemy musieli wyjechać i zobaczyć, jak potoczą się sprawy. Mamy nadzieję na lepsze pozycje niż wcześniej” – powiedział Fin.

Antonio Giovinazzi zajmował 18. i 13. miejsca z czasem 1:28.256 po pokonaniu 48 kółek.„Jestem dość zadowolony z tego, co pokazaliśmy dziś, mimo że to nadal początek weekendu. Nie możemy dać ponieść się tym wynikom. Poranek był dość trudny, szczególnie biorąc pod uwagę wiatr, ale popołudniu było znacznie lepiej. Czuję, że zrobiliśmy krok naprzód, zarówno w tempie kwalifikacyjnym jak i wyścigowym. Przygotowane przez nas poprawki sprawują się dobrze i będziemy na nich budować naszą formę w ten weekend. Jutro warunki mogą być inne więc musimy być przygotowani na nie. Musimy zachować spokojną głowę i po prostu robić swoje” – powiedział Włoch.

Poniżej zapraszam Was do obejrzenia dzisiejszego live`a, w którym sporo o zatrudnieniu Hulkenberga, dzisiejszych treningach i przygotowaniach do DTM:Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 12 sierpnia

Po raz pierwszy w swojej karierze z pole position rusza Rene Arnous. Trzecie zwycięstwo odnosi jednak Alan Jones. To jednocześnie 3. zwycięstwo Williamsa w historii.

Podczas wyścigu 1000 km de Motorsport w Toronto ginie Manfred Winkelhock (47 startów w F1).

Trzecie i ostatnie zwycięstwo w karierze odnosi Thierry Boutsen.

Starszy inżynier wyścigowy Williamsa, Dave Robson, mówi, że problemem Roberta Kubicy w sezonie 2019 może być brak rozumienia opon. „Podejrzewam, że sprowadza się to do opon. Kiedy różnice są duże, samochody są identyczne więc myślę, że o to chodzi”.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Lausitrzing

Dni
Godzin
Minut
Sekund

godz. 11:00 – Pierwszy trening
godz. 15:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 15:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:45 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:45 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi