Robert Kubica Grand Prix Abu zabi 2019

ROKiT odchodzi z Williamsa. Zespół rozpoczyna procedurę szukania kupcówPiątek przyniósł fatalne wieści dla kibiców Williamsa. Ekipa poinformowała o kolejnej stracie finansowej, ale przede wszystkim o rozstaniu ze sponsorem tytularnym, firmą ROKiT. Teraz jedną z rozważanych opcji jest sprzedaż całej ekipy.

ROKiT odchodzi

Dla wielu ta firma była zagadką, jednak ROKiT konsekwentnie budował swoje portfolio marketingu sportowego, wspierając kolejne dyscypliny, zespoły i kierowców. Być może teraz bańka pękła bo po zaledwie jednym sezonie, ROKiT zakończył współpracę z Williamsem w trybie natychmiastowym. Umowa była podpisana pierwotnie na 3 lata, a potem została przedłużona o kolejne 2 lata.

Dla Williamsa jest to ogromna strata. Mówiło się, że ROKiT mógł wnosić do zespołu nawet $30 mln. Może to oznaczać konieczność zmiany malowania ekipy.Strata

W 2019 roku Williams stracił 13 milionów funtów, podczas gdy rok 2018 zakończył z zyskiem 12,9 mln funtów. W dzisiejszym oświadczeniu poinformowano, że rozważane są kroki mające na celu uratować zespół. Wymienia się tu m.in. sprzedaż małej części udziałów, pakietu większościowego, a nawet całej ekipy. Williams poinformował, że zatrudnił doradców finansowych, którzy zbadają opcję sprzedaży części lub całości zespołu i poszukają kupców chętnych do takiej inwestycji.

„Nie zostały podjęte jeszcze żadne decyzje, jednak rozpoczęte zaczęły przygotowania do formalnej sprzedaży zespołu. Są to wstępne dyskusje z małą grupą stron, dotyczące inwestycji w firmę. Nie ma pewności, że oferty zostaną złożone, nie wiadomo nic również o ich warunkach. Zarząd Williamsa zastrzega sobie prawo do zakończenia całego procesu w każdym czasie.”

Mike O`Driscoll przyznał otwarcie, że spadek wpływów jest związany z mniejszymi kwotami z praw komercyjnych, co jest związane z brakiem konkurencyjności. Pandemia koronawirusa również odgrywa tu duże znaczenie.

Jednym z tych, który może uratować Williamsa jest Dzmitry Mazepin, który od dawna szuka zespołu Formuły 1 do kupienia. Jeżeli jednak będzie miał możliwość przejęcia np. Renault, to trudno spodziewać się, że wybierze Williamsa.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Najnowsze wpisy