Rajd Portugalii WRC 2020

Rajdy Włoch i Portugalii przełożone

Dotychczas jedynymi zmianami w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata było skrócenie Rajdu Meksyku o dzień oraz przełożenie Rajdu Argentyny. Teraz jednak sytuacja pandemii koronawirusa teraz zmusiła władze WRC do przełożenia dwóch kolejnych imprez – Rajdu Portugalii i Rajdu Sardynii.

Rajd Portugalii miał być rozegrany pomiędzy 21 a 24 maja, a Sardynii między 4 a 7 czerwca.

Nie zostały podane nowe terminy ich rozegrania, podano jedynie, że mają odbyć się w drugiej części sezonu. Biorąc pod uwagę sytuację w obu krajach, może być o to trudno.Po trzech rozegranych imprezach (Monako, Szwecja, Meksyk) w klasyfikacji generalnej mistrzostw prowadzi Sebastien Ogier, który ma 8 punktów przewagi nad Elfynem Evansem i 20 nad Thierry Neuvillem.

W klasyfikacji WRC3 12. jest Kajetan Kajetanowicz, który przejechał jeden wyścig, zajmując 4. miejsce. Liderem jest Eric Camili.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Archiwum