Rajd Portugalii WRC 2020

Rajdy Włoch i Portugalii przełożone

Dotychczas jedynymi zmianami w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata było skrócenie Rajdu Meksyku o dzień oraz przełożenie Rajdu Argentyny. Teraz jednak sytuacja pandemii koronawirusa teraz zmusiła władze WRC do przełożenia dwóch kolejnych imprez – Rajdu Portugalii i Rajdu Sardynii.

Rajd Portugalii miał być rozegrany pomiędzy 21 a 24 maja, a Sardynii między 4 a 7 czerwca.

Nie zostały podane nowe terminy ich rozegrania, podano jedynie, że mają odbyć się w drugiej części sezonu. Biorąc pod uwagę sytuację w obu krajach, może być o to trudno.

Po trzech rozegranych imprezach (Monako, Szwecja, Meksyk) w klasyfikacji generalnej mistrzostw prowadzi Sebastien Ogier, który ma 8 punktów przewagi nad Elfynem Evansem i 20 nad Thierry Neuvillem.

W klasyfikacji WRC3 12. jest Kajetan Kajetanowicz, który przejechał jeden wyścig, zajmując 4. miejsce. Liderem jest Eric Camili.