Rajd Szwecji 2020

Rajd Szwecji znacznie skrócony

Organizatorzy zaplanowanego na przyszły tydzień Rajdu Szwecji borykają się z brakiem śniegu na trasach. Z tego powodu odwołano aż 8 odcinków specjalnych.

Pierwotnie planowano rozegranie 16 OS-ów o łącznej długości 301,26 km. Po odwołaniu 8 OS-ów trasa skróciła się do 180 km. Rajd nadal będzie rozgrywany na przestrzeni 4 dni.

Ostateczny harmonogram ma jeszcze zostać zatwierdzony. Rajd Szwecji jest drugą rundą WRC w sezonie 2020. Wystartuje w nim polska załoga Michał Sołowow i Maciej Baran, jadąca w WRC3.

Na blogu przeprowadzona zostanie relacja live z rajdu.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum