Robert Kubica testy DTM

Marquardt: Z Kubicą nie ma półśrodków

W DTM wiedzą, jakim fighterem jest Robert Kubica i są przekonani, że Polak będzie robił wszystko, by być jak najlepszym zawodnikiem tej serii. Kierowca Audi, Andy Green, życzy sobie potyczek „koło w koło” z Kubicą, a Loic Duval, z którym Kubica ścigał się przez wiele lat w niższych formułach, widzi w rywalu z Formuły 1 duże źródło motywacji.

Jak przypomina motorsport- total, w DTM swoich sił próbowało już wielu kierowców F1 – m.in. Mika Häkkinen, David Coulthard, Ralf Schumacher czy Heinz Harald Frentzen.

„W przypadku Kubicy jest jednak różnica. Teoretycznie starty w serii samochodów turystycznych wiązałyby się z mniejszym wysiłkiem dla kierowcy F1, ale on chce udowodnić całemu światu i sobie po nieudanym powrocie z Williamsem, że jest topowym kierowcą mimo kontuzji” – piszą niemieccy dziennikarze.

Marco Wittmann, kolega Kubicy z BMW i najlepszy zawodnik tego zespołu w poprzednim roku, mówi, że Kubica może być bardziej zmotywowany niż niektórzy inni kierowcy F1 wchodzący do DTM.

„Było kilku kierowców Formuły 1, którzy nie mieli już motywacji do ścigania i po prostu przeszli do DTM, ale nie odnosili sukcesów. To nie jest seria, do której można po prostu wejść. Trzeba mieć ambicję, pasję i mnóstwo motywacji. Jednym z tych, którzy to pokazują, jest Timo Glock. Jest fighterem, który ma świetne momenty i myślę, że Kubica również nie będzie jechał na pół gwizdka” – mówi Wittmann.

Przekonany o tym jest również Jens Marquardt, szef BMW Motorsport: „W jego przypadku nie ma półśrodków. Tak postrzegam jego osobowość. Jak coś robi, to na 100%” – mówi i przywołuje… mecz tenisa z Kubicą. „Grałem w parze z naszym lekarzem przeciwko niemu i jego managerowi. Technicznie nie był na takim poziomie, by można mówić o nim jak o gwieździe tenisa, ale jeżeli chodzi o walkę, to zrobi wszystko by wygrać. Biorąc pod uwagę wolę walki, to absolutny top. Oznacza to również, że oszukiwał i robił wszystko, by zwiększyć swoje szanse. To była wielka frajda zobaczyć, jak jest konkurencyjny” – mówi.

„Miał bardzo dobry okres z BMW w Formule 1. Pokazał, że jest świetnym kierowcą. Niestety, poprzez swój wypadek nie był w stanie zrobić tego w takim stylu, w jakim chciał. Nadal uważam go jednak za czołowego kierowcę w wielu aspektach” – dodaje Marquardt.

Źródło: motorsport-total

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy