Kajtooo

Rajd Australii odwołany – Kajto wicemistrzem WRC2!

Choć mieli nadzieję na więcej, to i tak osiągnęli świetny wynik – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zostali wicemistrzami WRC2 w sezonie 2019. Wszystko za sprawą odwołania Rajdu Australii.

W Australii szaleją obecnie katastrofalne w skutkach pożary, które sprawiły, że organizatorzy najpierw zastanawiali się nad odwołaniem większości OS-ów, a potem zdecydowali się odwołać całą rywalizację.

Tym samym wyniki WRC i WRC2 możemy uznać za ostateczne. Mistrzem głównej serii został Ott Tanak, wicemistrzem Thierry Neuville, a trzecie miejsce zajmie Sebastien Ogier. Mistrzem wśród producentów został Hyundai.

W WRC2 – bardziej interesującym nas ze względu na udział Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka – mistrzem zostali Pierre – Louis Loubet oraz Vincent Landais, a Polacy zajmą 2. miejsce. Kajto wygrał Rajd Turcji, był drugi na Sardynii oraz trzeci na Korsyce, w Niemczech i Hiszpanii.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Archiwum