Kajtooo

Rajd Australii odwołany – Kajto wicemistrzem WRC2!

Choć mieli nadzieję na więcej, to i tak osiągnęli świetny wynik – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zostali wicemistrzami WRC2 w sezonie 2019. Wszystko za sprawą odwołania Rajdu Australii.

W Australii szaleją obecnie katastrofalne w skutkach pożary, które sprawiły, że organizatorzy najpierw zastanawiali się nad odwołaniem większości OS-ów, a potem zdecydowali się odwołać całą rywalizację.

Tym samym wyniki WRC i WRC2 możemy uznać za ostateczne. Mistrzem głównej serii został Ott Tanak, wicemistrzem Thierry Neuville, a trzecie miejsce zajmie Sebastien Ogier. Mistrzem wśród producentów został Hyundai.

W WRC2 – bardziej interesującym nas ze względu na udział Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka – mistrzem zostali Pierre – Louis Loubet oraz Vincent Landais, a Polacy zajmą 2. miejsce. Kajto wygrał Rajd Turcji, był drugi na Sardynii oraz trzeci na Korsyce, w Niemczech i Hiszpanii.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 1 kwietnia

Urodził się Shinji Nakano (33 starty).

David Coulthard triumfuje po raz 10. w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz pierwszy na podium stanął Nick Heidfeld.

„Ten rok jest po to, żeby sprawdzić, czy jestem w stanie jeździć i na jakim poziomie w wyścigach długodystansowych. Nie chodzi o czasy okrążeń, bo o jazdę jestem spokojny, ale o też o to, że będę musiał przejechać wyścig 24-godzinny czy zmieniać się wielokrotnie za kierownicą. Do tej pory byłem przygotowany do maksymalnej koncentracji, ale tylko raz” – mówi Robert Kubica.

Archiwum