Polak przetestuje auto DTM

Robin Rogalski wygrał cykl Audi R8 Cup dzięki czemu niebawem stanie się drugim Polakiem po Robercie Kubicy, który przetestuje auto serii DTM.

Ostatnia runda serii odbyła się w miniony weekend. Na szóstym miejscu w finałowym wyścigu dojechał 19-letni kierowca ze Szczecina, Robin Rogalski. Zapewnił sobie tym samym mistrzostwo serii.

Po zakończeniu rywalizacji nagrodę wręczył mu Rene Rast, tegorocznym mistrz DTM-ów. Jest nią dzień testowy mistrzowskim autem DTM.

Warto dodać, że trzecie miejsce w tym cyklu zajął Jędrzej Szcześniak.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 11 sierpnia

Urodził się Lucas di Grassi (18 startów).

Ayrton Senna wygrywa po raz 31. w Formule 1, triumfując w GP Węgier. Pierwszy i ostatni raz najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Bertrand Gachot.

Dubletem (1. Jacques Villeneuve, 2. Damin Hill) Williams zapewnia sobie ósme tytuł mistrzowski w klasyfikacji konstruktów w historii.

Kolejne spotkanie z fanami – Robert składa podpis na furgonetce i robi mu zdjęcie. Pierwszy raz od wypadku widzimy łokieć Roberta.

„Nie spałem długo w noc przed testem. Obudziłem się o 4:30 rano i poszedłem o 6 rano na siłownię, jeżdżąc przez godzinę na rowerze dla rozgrzewki i próbując nie myśleć o tym wszystkim za dużo, aby się wyluzować. Kiedyś mogłem spać do ostatniej minut, przez 10 godzin. Teraz jednak było coś nawet większego niż mój pierwszy test w F1. Było więcej emocji, więcej niewiadomych. […] Kiedy jednak zobaczyłem swój pierwszy czas, wiedziałem, że będzie dobrze” – mówi Robert Kubica o swoim teście bolidem Renault z 2012 roku.

Archiwum