Polak przetestuje auto DTM

Robin Rogalski wygrał cykl Audi R8 Cup dzięki czemu niebawem stanie się drugim Polakiem po Robercie Kubicy, który przetestuje auto serii DTM.

Ostatnia runda serii odbyła się w miniony weekend. Na szóstym miejscu w finałowym wyścigu dojechał 19-letni kierowca ze Szczecina, Robin Rogalski. Zapewnił sobie tym samym mistrzostwo serii.

Po zakończeniu rywalizacji nagrodę wręczył mu Rene Rast, tegorocznym mistrz DTM-ów. Jest nią dzień testowy mistrzowskim autem DTM.

Warto dodać, że trzecie miejsce w tym cyklu zajął Jędrzej Szcześniak.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.

Archiwum