Pirelli opony Bahrajn 2019 wybory f1

Opony na Rosję – Williams bez szaleństw

Dość zbieżne są wybory opon wszystkich ekip na Grand Prix Rosji. Pirelli podało dziś mieszanki, jakie będą przysługiwać poszczególnym kierowcom.

Na Grand Prix Rosji, które zostanie rozegrane w ostatni weekend września, Pirelli przywiezie pośredni zestaw opon, a zatem od C2 (twarde) przez C3 (pośrednie) po C4 (miękkie).

Na najbardziej „ekstremalny” wybór zdecydował się Lewis Hamilton, który weźmie 1 komplet opon twardych (podobnie jak 12 innych kierowców), aż 4 opony pośrednich opon oraz 8 opon miękkich. Kierowcy Mercedesa będą mieli najmniej mieszanek miękkich – tylko po 8.

W Williamsie Kubica i Russell będą mieli po 9 kompletów opon miękkich. Robert pojedzie z dwoma kompletami opon pośrednich i twardych, a Russell będzie miał do dyspozycji 3 komplety opon pośrednich i 1 twardych. Podczas Grand Prix Rosji można spodziewać się kolejnego występu Nicholasa Latifiego w pierwszym treningu – tym razem za Roberta Kubicę.

Poniżej pełne zestawienie:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.

Najnowsze wpisy