Pirelli opony Bahrajn 2019 wybory f1

Opony na Rosję – Williams bez szaleństw

Dość zbieżne są wybory opon wszystkich ekip na Grand Prix Rosji. Pirelli podało dziś mieszanki, jakie będą przysługiwać poszczególnym kierowcom.

Na Grand Prix Rosji, które zostanie rozegrane w ostatni weekend września, Pirelli przywiezie pośredni zestaw opon, a zatem od C2 (twarde) przez C3 (pośrednie) po C4 (miękkie).

Na najbardziej „ekstremalny” wybór zdecydował się Lewis Hamilton, który weźmie 1 komplet opon twardych (podobnie jak 12 innych kierowców), aż 4 opony pośrednich opon oraz 8 opon miękkich. Kierowcy Mercedesa będą mieli najmniej mieszanek miękkich – tylko po 8.

W Williamsie Kubica i Russell będą mieli po 9 kompletów opon miękkich. Robert pojedzie z dwoma kompletami opon pośrednich i twardych, a Russell będzie miał do dyspozycji 3 komplety opon pośrednich i 1 twardych. Podczas Grand Prix Rosji można spodziewać się kolejnego występu Nicholasa Latifiego w pierwszym treningu – tym razem za Roberta Kubicę.

Poniżej pełne zestawienie:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy