Pirelli opony Bahrajn 2019 wybory f1

Robson: Problem Roberta może wynikać z opon [Aktualizacja]

Starszy inżynier wyścigowy Williamsa, Dave Robson mówi, że samochody George Russella oraz Roberta Kubicy są identyczne, a różnice czasów między nimi mogą wynikać z umiejętności zarządzania oponami Pirelli przez młodszego z zawodników.

„Podejrzewam, że sprowadza się to do opon. Kiedy różnice są duże, samochody są identyczne więc myślę, że o to chodzi” – mówił po kwalifikacjach do Grand Prix Węgier Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

Aby podkreślić, że obaj kierowcy w Williamsie są traktowani równo, Robson zaznacza, że Williams zmienił w tym roku podejście do oddawania piątkowych treningów, których obaj zawodnicy oddają po równo.

„To rozgrywka między dwoma autami. Musimy rozwiązać ten problem z Robertem i zobaczyć, czy uda nam się poprawić w ciągu kilku tygodni. Kierowca jest zawsze najlepszym sensorem w samochodzie. Można zapomnieć o całej elektronice – zawodnik jest najważniejszą częścią tam” – mówi inżynier.

Podejrzewa on, że George Russell może być w stanie „naprawdę czuć nie to, jak opona zachowuje się teraz, ale jak będzie się zachowywała kiedy zacznie się pomiarowe okrążenie – a to inny stopień trudności. Może Robert ma nieco więcej do zrozumienia jeżeli chodzi o wyciąganie z nich maksimum. Bez wątpienia, opony są bardzo różne od tych, które pamiętam za czasów Bridgestone czy Michelin. Nie są gorsze, po prostu inne. Trzeba traktować je w inny sposób, a zrozumienie ich nie jest łatwe” – dodał inżynier.

Źródło: racefans.net

Aktualizacja

 

Pierre Gasly stracił miejsce w Red Bullu. Od GP Belgii zastąpi go Alex Albon. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 19 stycznia

Stirling Moss wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. To jednocześnie pierwsza wygrana zespołu Cooper. Po raz 29 i ostatni z pole oosition startował Juan Manuel Fangio, zdobywając 23. i ostatni najlepszy czas okrążenia w karierze. Był to też jego 50. start w F1.

Urodził się Torso Marques (24 starty w latach 1996, 1997).

Urodził się Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Zaliczył 306 startów w latach 2000 – 2017, wygrywając 15. wyścigów, zdobywając po 8 pole positions i najszybszych czasów okrążenia. 50 razy stawał na podium.

Urodził się Christian Fittipaldi (40 startów).

Polak testuje samochód Eurocup Renault Megane Trophy na torze San Martino del Lago we Włoszech. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – mówi po teście Jerry Canevisio.

W wieku 97 lat umiera Robert Manzon (28 startów w latach 1950 – 1956, 2 podia).

Najnowsze wpisy