Gasly traci miejsce w Red Bullu! Nowy kierowca od Belgii!

Choć niektórzy to przewidywali, to jednak ta informacja jest pewnym zaskoczeniem: Alex Albon zastąpi Pierre Gasly`iego w zespole Red Bulla od Grand Prix Belgii.

Kierowca Toro Rosso będzie oczywiście nowym partnerem Maxa Verstappena. Do tej pory spodziewano się, że wrócić do Red Bulla może Danil Kvyat. Zdecydowano się jednak na tegorocznego debiutanta.

Pierre Gasly wróci do zespołu Toro Rosso. Francuz od początku sezonu notował bardzo dużą stratę do Holendra. W kwalifikacjach w tym sezonie średnio tracił najwięcej do swojego partnera zespołowego ze wszystkich zawodników. Zdobył zaledwie 63 punkty przy 181 Maxa Verstappena. Gasly awansował od początku tego sezonu do Red Bulla z Toro Rosso, zastępując Daniela Ricciardo, który przeszedł do Renault.

1sza połowa sezonu 2019 - najlepsze memy
Dziękuję za głosowanie!

Share your Results:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 19 stycznia

Stirling Moss wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. To jednocześnie pierwsza wygrana zespołu Cooper. Po raz 29 i ostatni z pole oosition startował Juan Manuel Fangio, zdobywając 23. i ostatni najlepszy czas okrążenia w karierze. Był to też jego 50. start w F1.

Urodził się Torso Marques (24 starty w latach 1996, 1997).

Urodził się Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Zaliczył 306 startów w latach 2000 – 2017, wygrywając 15. wyścigów, zdobywając po 8 pole positions i najszybszych czasów okrążenia. 50 razy stawał na podium.

Urodził się Christian Fittipaldi (40 startów).

Polak testuje samochód Eurocup Renault Megane Trophy na torze San Martino del Lago we Włoszech. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – mówi po teście Jerry Canevisio.

W wieku 97 lat umiera Robert Manzon (28 startów w latach 1950 – 1956, 2 podia).