Dużo emocji w sprincie F3

W niedzielny poranek, po wyścigu Renault Clio Cup, jako druga na torze Paul Ricard pojawiła się seria F3. Dziś rozegrano drugi, sprinterski wyścig.

Z pole position ruszał Alex Peroni z teamu CAMPOS.

Bardzo duże problemy na starcie miał Marcus Armstrong. Nowozelandczyk nie ruszył początkowo ze swojego pola startowego i stracił mnóstwo pozycji. Nie był on jedyny który został na starcie. To samo spotkało Teppei Natori z teamu Buzz Carlin.

Oponę przebił David Beckmann z ART. Niestety dla Niemca, usterka ta zakończyła jego udział w zawodach.

Do przodu przebijał się Armstrong, jednak straty poniesione po starcie były ogromne. Na 5 okrążeniu był dopiero 21.

W czołówce toczyła się ostra walka o pozycje. Robert Shwartzman wyprzedził w pojedynku o 3 miejsce Pedro Piqueta. Tsunoda wywierał zaś presję na Peroniego. Na 8 okrążeniu Australijczyk nie wytrzymał japońskiego naporu i oglądaliśmy zmianę lidera. Zamieszanie to ewidentnie wybiło z rytmu Peroniego. Na prostej Mistral popełnił kolejny błąd, spóźnił hamowanie i stracił kolejne pozycje. Wyprzedzili go Shwartzman, Piquet czy Daruvala.

Shwartzman „rozprawił” się też z Tsunodą i awansował na czoło wyścigu. Na drugie miejsce wyszedł Pedro Piquet. Problemy Yukiegi Tsunody nie zamierzały się skończyć – Japończyka wyprzedził też Jehan Daruvala. Na domiar złego, Tsunoda otrzymał też 5 sek. kary.

Tymczasem, Pedro Piquet spadł na 3 miejsce za Daruvalę i teraz dwaj kierowcy teamu PREMA ścigali się o zwycięstwo.

W międzyczasie Nico Kari otrzymał karę przejazdu przez aleję serwisową, ale Fin nie był w stanie jej odbyć z powodu uszkodzonego zawieszenia. To i tak cud, ż udało mu się dojechać do mety.
Piquet odzyskał drugą pozycję, wyprzedzając Jehena Daruvalę na okrążenie przed końcem.
Wyścig wygrał Robert Shwartzman przed Pedro Piquetem i Jehenem Daruvalą.

Dopiero 14 był startujący z pierwszego pola Australijczyk Alex Peroni. Pod koniec wyścigu, kierowca zespołu CAMPOS zmagał się już z ogromną degradacją opon.

Punkty za najszybsze okrążenie zdobył Marcus Armstrong. Nowozelandczyk, po początkowych kłopotach, finiszował aż na 5 miejscu.

Oto wyniki tego wyścigu:

Klasyfikację Formuły 3 zobaczycie tutaj.

Kolejne emocje związane z serią F3 już za tydzień, kiedy kierowcy ścigać się będą w Austrii.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Archiwum