Fernando ALonso McLaren

Alonso wystartuje w Rajdzie Hiszpanii?

Fernando Alonso miałby wziąć dział w tegorocznym Rajdzie Hiszpanii – sugerują najnowsze plotki.

Hiszpan miałby wystartować za kierownicą Toyoty Yaris WRC, dołączając do Tanaka, Latvali i Meeke’a.

„Według niektórych źródeł może to zostać ogłoszone w przyszłym tygodniu, przy okazji wyścigu w Le Mans” – sugerują belgijskie media.

Nie byłby to pierwszy przypadek wystawienia czwartego samochodu przez Toyotę. W Rajdzie Szwecji za kierownicą Yarisa wystartował Marus Gronholm, a w zbliżającym się Rajdzie Sardynii zrobi to Juho Hanninen.

Fernando Alonso odbył już test rajdowy wiosną tego roku. W Południowej Afryce jeździł dakarową Toyotą Hilux i jak sam przyznał, „jest otwarty na nowe wyzwania”.

Rajd Hiszpanii to przedostatnia runda tegorocznego sezonu. Odbędzie się w ostatni weekend października.

Agata Bednarczuk

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 22 lutego

Urodził się Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata (1975, 1977, 1984) i wicemistrz świata 1976 (171 startów, 25 zwycięstw, 24 pole positions, 24 najszybsze okrążenia, 54 podia).

„Sytuacja była trudna. Kubica miał liczne urazy, nie tylko ramienia i nadgarstka, ale też poważne złamania nogi. Zdecydowaliśmy się zająć złamaniami przedramienia, ścięgnami i nerwami. Całą rękę od ramienia do palców trzeba było poskładać. Proces rehabilitacji będzie długi i potrwa przynajmniej rok” – mówi w komunikacie prasowym Emanuele Pamelin, lekarz opiekujący się Robertem. „Za pomocą specjalnych metod chcę skrócić czas rehabilitacji i wrócić w tym sezonie. Ten wypadek sprawi, że będę jeszcze silniejszy, tak jak było ostatnim razem” – taki komunikat od Roberta przekazuje jego menadżer, Daniele Morelli. Robert zostaje przeniesiony na oddział rehabilitacji po 16 dniach pobytu na oddziale intensywnej terapii.

Media podają, że Robert Kubica będzie w 2013 roku startował w serii ERC Citroenem DS3. Polak będzie jeździł ze zmodyfikowaną manetką skrzyni biegów: „Nie wiem dokładnie, jaka jest szybkość zmiany biegów w samochodzie zaproponowanym dla Roberta, ale jest pewne, że będzie ona wolniejsza niż normalna. Od rozmowy z FIA nie miałem jeszcze czasu porozmawiać z Robertem, ale będzie ku temu okazja teraz”.

Robert Kubica coraz częściej pojawia się na torach kartingowych. Znane staje się jedno z jego zdjęć na torze w Lonato ze szlifierką.

Archiwum