Fernando ALonso McLaren

Alonso wystartuje w Rajdzie Hiszpanii?

Fernando Alonso miałby wziąć dział w tegorocznym Rajdzie Hiszpanii – sugerują najnowsze plotki.

Hiszpan miałby wystartować za kierownicą Toyoty Yaris WRC, dołączając do Tanaka, Latvali i Meeke’a.

„Według niektórych źródeł może to zostać ogłoszone w przyszłym tygodniu, przy okazji wyścigu w Le Mans” – sugerują belgijskie media.

Nie byłby to pierwszy przypadek wystawienia czwartego samochodu przez Toyotę. W Rajdzie Szwecji za kierownicą Yarisa wystartował Marus Gronholm, a w zbliżającym się Rajdzie Sardynii zrobi to Juho Hanninen.

Fernando Alonso odbył już test rajdowy wiosną tego roku. W Południowej Afryce jeździł dakarową Toyotą Hilux i jak sam przyznał, „jest otwarty na nowe wyzwania”.

Rajd Hiszpanii to przedostatnia runda tegorocznego sezonu. Odbędzie się w ostatni weekend października.

Agata Bednarczuk

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 23 września

Peter Revson wygrywa GP Kanady. To jego 2. i ostatnie zwycięstwo w karierze. Po raz 2. i ostatni na podium staje Jackie Oliver. Revson zalicza również ostatnie z 8. podiów, a Emerson Fittipaldi staje na podium po raz 20. Ostatni raz w F1 startują Francois Cevert oraz Jackie Stewart. Było to 50. GP dla zespołu March.

Urodził się RObert Doornbos (11 startów).

Nigel Mansell triumfuje w GP Portugalii.

Potwierdzają się informacje, że Robert Kubica miał umowę z Ferrari na starty w 2012 roku. Robert kontynuuje ciężką pracę, ćwicząc 2-3 razy dziennie.

Sebastian Vettel wygrywa w GP Singapuru. Pierwszy raz najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Nico Hulkenberg. Było to 50. grand prix zespołu HRT.

„Kimi nie był Robertem Kubicą, a Robert nie był Fernando Alonso czy Lewisem Hamiltonem, ale istnieją dobrzy kierowcy na rynku” – mówi Gerard Lopez, współwłaściciel Lotus Renault.

Archiwum