Lowe: Bolid był zbyt zmęczony

Paddy Lowe wyjaśnił, dlaczego Williams zdecydował się zmienić dzisiejszy plan jazd Roberta Kubicy, nie pozwalając Polakowi na ukończenie symulacji wyścigowej. Znów dały o sobie znać opóźnienia w produkcji auta, a dokładnie brak części zamiennych. Dyrektor techniczny Williamsa dostrzega jednak pewne pozytywy po tych testach.

„Na ostatni dzień przedsezonowych testów zaplanowaliśmy ambitny program, który był odzwierciedleniem programu George`a z wczoraj. Zakładał on dalsze zbieranie danych z chłodnego toru rano, co udało nam się bardzo dobrze. Następnie mieliśmy eksperymenty dotyczące osiągów i symulację kwalifikacji przed lunchem. Dłuższe przejazdy popołudniu zostały niestety skrócone o połowę ponieważ wiele krytycznych części nadwozia osiągnęło swój stan degradacji, co oznaczało, że nie otrzymywaliśmy wartościowych informacji z samochodu, podobnie jak Robert. Zdecydowaliśmy zatem zmienić nasz plan i wykorzystać czas na ćwiczenie procedur startowych i pit-stopów, co potrzebowaliśmy zrobić przed Australią.

Lowe dostrzega jednak pozytywy z zakończonych dziś jazd.

„Biorąc pod uwagę to, że przybyliśmy na testy późno, niezawodność samochodu była niesamowicie wysoka. Aż do dziś byliśmy na torze by wykonać nasz zakładany przebieg i zużyć wszystkie dostępne typy opon. Dziś niestety samochód był zbyt zmęczony by kontynuować. By oszczędzać nasze zasoby na ważne ściganie w Australii, poczuliśmy, że to właściwy moment by zmienić plan. Ogólnie samochód nie jest w swojej najlepszej wersji i to wpłynęło na naszą formę, szczególnie rano z Robertem na przejazdach kwalifikacyjnych” – dodał dyrektor techniczny Williamsa.

Ekipa podziękowała dziś całemu zespołowi za niesamowity wysiłek w ostatnich tygodniach, umieszczając nazwiska osób z fabryki na tylnym skrzydle auta, którym jeździł Robert Kubica.

„Ukończenie testów przedsezonowych ze świadomością, że duży wysiłek został włożony przez wszystkich by zaprojektować, wytworzyć i obsługiwać ten samochód to ważne wydarzenie. Budowa i testowanie były ekstremalnie intensywnym czasem z ponad trzema tygodniami pracy całą dobę. To, co osiągnęliśmy mimo bardzo dużych przeciwności, było niesamowite. Brawa dla całego zespołu” – zakończył Lowe.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 1 kwietnia

Urodził się Shinji Nakano (33 starty).

David Coulthard triumfuje po raz 10. w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz pierwszy na podium stanął Nick Heidfeld.

„Ten rok jest po to, żeby sprawdzić, czy jestem w stanie jeździć i na jakim poziomie w wyścigach długodystansowych. Nie chodzi o czasy okrążeń, bo o jazdę jestem spokojny, ale o też o to, że będę musiał przejechać wyścig 24-godzinny czy zmieniać się wielokrotnie za kierownicą. Do tej pory byłem przygotowany do maksymalnej koncentracji, ale tylko raz” – mówi Robert Kubica.

Najnowsze wpisy