Claire Williams: Kubica mógłby być dyrektorem technicznym

Claire Williams F1 Robert Kubica

Robert Kubica mógł dziś wreszcie robić to, na co liczył – pracować nad rozwojem bolidu na przyszły rok. I choć Polak nie był zadowolony z priorytetów, jakie wyznaczył zespół, to i tak daje bardzo pozytywne uwagi inżynierom, a z jego pracy bardzo zadowolona jest Claire Williams, która udzieliła dziś bardzo ciekawej wypowiedzi o Robercie.

Co ważne, wypowiedzi Williams nie zostały udzielone Eleven Sports, a zagranicznej stacji. Zapytana o formę Roberta Kubicy i jego pomoc, szefowa ekipy Roberta Kubicy, powiedziała:

„Nikt nie może teraz ocenić formy Roberta, musimy poczekać i popatrzeć, ale jeżeli będzie taka, jak była kiedyś, będę bardziej niż szczęśliwa. Najważniejszy jest dla nas obecnie feedback, który daje będąc na torze w samochodzie podczas testów. To zawsze był jeden z najmocniejszych punktów Roberta – umiejętności inżynierskie i wiedza którą ma. Są fenomenalne i mógłby być dyrektorem technicznym” – dodała Williams.

Claire Williams rozmawiała również dziś z Eleven Sports, mówiąc o dzisiejszych jazdach: „Wczoraj zrealizowaliśmy nasz plan i dziś też nam się udało. Musieliśmy mocno skompresować plan na testy, ale wszyscy pracują w pocie czoła. Zbieramy dużo informacji o aerodynamice. W piątek nie będziemy jeszcze wiedzieli, w którym miejscu jesteśmy, podstawą jest przejechanie jak największej liczby okrążeń i zbieranie danych”.

TUTAJ przeczytacie wypowiedzi Roberta Kubicy i Paddy Lowe`a po dzisiejszym teście.

Niezniszczalny

27 lutego ukaże się nowa książka dotycząca Roberta Kubicy. Więcej o niej przeczytacie TUTAJ.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 4 kwietnia

Urodził się Dick Attwood (16 startów, 1 podium, 1 najszybsze okrążenie).

Urodził się Christian Danner (36 startów).

Podczas wyścigu 100 mil Daytona ginie George Amick (1 start, 1 podium).

Niki Lauda triumfuje po raz 18. w F1, wygrywając USA West. Było to jego 40. podium w karierze. Po raz jedyny z pole position startuje Andrea de Cesaris. Zespół Alfa Romeo po raz 50. jedzie w F1, a zespół Brabham po raz 100. Był to ostatni dotychczas wyścig, w którym Alfa Romeo rusza z pole position.

Michael Schumacher odnosi 73. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Bahrajnu.

Sebastian Vettel wygrywa GP Malezji, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Robert Kubica melduje się tuż za podium – na 4. miejscu.

Robert Kubica przyznaje w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego, że w ostatnich miesiącach wykonywał programy w symulatorach.