KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica jutro w Polsce, TVP myśli o pokazywaniu F1 [Aktualizacja]

blank

Jutro w Częstochowie Robert Kubica i Grupa Lotos podsumują swoją dotychczasową współpracę, która obowiązuje do końca roku. W styczniu Polak oficjalnie podpisze umowę sponsorską z Orlenem. A kto będzie pokazywał starty Kubicy w przyszłym sezonie? Rozważa to TVP, ale już wiadomo, że nie będzie to łatwe.

Kubica w Polsce

W piątek o godz. 15:30 w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej w Częstochowie Lotos organizuje konferencję prasową z udziałem Roberta Kubicy. Będzie ona miała miejsce 3 dni przed wygaśnięciem umowy o współpracę obu stron, można się zatem spodziewać, że zostanie na niej podsumowany ostatni rok, w którym Robert Kubica był kierowcą Williamsa. 
Na blogu znajdziecie oczywiście relację z tej konferencji.

Starania TVP

Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, że starania o pokazywanie Formuły 1 w Polsce podjął Polsat. Teraz okazuje się, że po pierwszych rozmowach jest również Telewizja Publiczna. 
„To jest bardzo trudny temat. Miały miejsce wstępne rozmowy, ale jest za wcześnie, żeby cokolwiek powiedzieć. Jesteśmy zainteresowani, ale bez wsparcia sponsorskiego będzie bardzo trudno te prawa pozyskać” – mówi w rozmowie ze sport.pl Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. Cały tekst znajdziecie TUTAJ.

Aktualizacja

Konferencja z Robertem Kubicą poprzedzi większe wydarzenie, którym będzie już trzecia edycja „Świątecznego Grania z Kubą Błaszczykowskim”. To wydarzenie rozpocznie się o godz. 17. W części muzycznej wystąpią O.S.T.R., Eldo, KeaN, Tede i OSTRY/Bezimienni, a na boisku razem z Kubą Błaszczykowskim pojawią sie jego przyjaciele – Piotr Małachowski, Paweł Małaszyński, Piotr Pawlicki, Anita Włodarczyk, Artur Siódmiak czy Joanna Jędrzejczyk.

Bilety-cegiełki na „Świąteczne Granie z Kubą 2018” obowiązują powyżej 7. roku życia i można je kupić online na www.kulturairozrywka.pl oraz facebook.com/FundacjaLudzkiGest.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi

Archiwum