Ferrari potwierdza odejście Raikkonena, który trafi do Saubera! [Aktualizacja 2]

Ferrari potwierdziło dziś, że Kimi Raikkonen żegna się z ekipą. Przez najbliższe 2 sezony będzie występował jednak w F1 – w barwach Saubera! Włosi nie podali jeszcze, kto go zastąpi, ale wiadomo, że będzie to Charles Leclerc.

Umowę z Leclerciem na starty w sezonie 2019 podpisał nieżyjący już Sergio Marchione. Nowe władze chciały jednak zatrzymać na jeszcze jeden sezon Kimiego Raikkonena, dlatego próbowały „upchnąć” Leclerca w Haasie.

Amerykańska ekipa zażądała jednak bardzo dużej zniżki na dostawę silników, na co Ferrari nie przystało. Oznacza to prawdopodobnie pozostawienie obecnego składu Haasa na sezon 2019.

Raikkonen wraca natomiast do Saubera, w którym występował w sezonie 2001 – to w tej ekipie zaczynał swoją przygodę z F1. Mówi się, że zostanie również udziałowcem ekipy.

Aktualizacja

Ferrari potwierdziło właśnie, że drugim kierowcą ekipy w sezonie 2019 będzie Charles Leclerc. Przed nim wielkie wyzwanie, stawienia czoła Sebastianowi Vettelowi.

Aktualizacja 2

Esteban Ocon prawdopodobnie dziś dowiedział się czegoś o swojej przyszłości i nie są to pozytywne wieści. Oczywiście, nie będzie go w Force India w 2019 roku. Zapewne poznał również liczbę wyścigów, którą przejedzie jeszcze w 2018 roku i jest to liczba mniejsza niż 7…

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.