KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Bиллиамс? Rozmowy z Markelovem, niechciany Alonso, gwóźdź do trumny

Artem Markelov

W przeszłości Williams był zespołem, w którym jeździli kierowcy mający szanse na mistrzostwo świata. Czy od przyszłego sezonu stanie się ekipą dla bogatych rosyjskich kierowców? Mogą świadczyć o tym rozmowy, jakie ekipa ma prowadzić z Artemem Markelovem. Ciekawe wypowiedzi pojawiły się również w kontekście Fernando Alonso.

Williams

O sytuacji brytyjskiej ekipy pisze Roberto Chinchero, świetnie zorientowany w F1 włoski dziennikarz, przyjaciel Roberta Kubicy. Przekazuje on informacje, że Robert Kubica, ze względu na mniejszy budżet, ma ograniczone szanse na angaż w ekipie z Grove w przyszłym roku.

Rosnąć mają szanse Artema Markelova. Rosjanin świetnie spisuje się w tym sezonie Formuły 2 i z pewnością zasługuje na szanse w F1, jednak wygląda na to, że Williams spogląda na juniora Renault przede wszystkim ze względu na budżet, jakim może on dysponować.

Słów Chinchero nie można lekceważyć i z pewnością Williams rozważa taką opcję. Nie ma pewności, czy Williams chce zatrzymać u siebie Sergeya Sirotkina. Pojawiają się pogłoski, że władze nie są zadowolone z postawy Rosjanina, jednak nadal jest on w stanie wnieść duży wkład finansowy.

Jeżeli mowa o Williamsie, to można wspomnieć jeszcze o wypowiedzi Jacquesa Villeneuve, który stwierdził, że odejście Strolla i Martini z zarządzanej przez Claire Williams ekipy mogą się okazać gwoździami do trumny Williamsa.

Alonso

W świetne ruchów transferowych na przyszły sezon, pojawiła się teoria, że Daniela Ricciardo w Red Bullu może zastąpić Fernando Alonso.

Z słów szefa Red Bulla, Christiana Hornera, który był gościem niedawnego podcastu Beyond the Grid wynika jednak, że austriacka ekipa nie będzie tym zainteresowana. Horner przyznał, że Alonso to znakomity kierowca, jednak w każdej ekipie, w której był, wprowadzał chaos.

Trudno się z tym nie zgodzić, a wiele spalonych przez Alonso mostów może oznaczać, że nie będzie miał on innych opcji w F1 niż McLaren.

Hiszpan przyznaje, że nie podjął jeszcze decyzji co do startów w 2019 roku w F1, ale na pewno nie chce marnować czasu i czuć „niesmaku”. Od jego odejścia może zależeć wiele ruchów transferowych.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi