KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Menadżer Kubicy: Rozmawiamy z Renault o kolejnych testach E20 [Aktualizacja]

Jak przyznaje Alessandro Alunni Bravi, który pełni obecnie obowiązki menadżera Roberta Kubicy, testy po Grand Prix Węgier nie są potwierdzone, a obecnie trwają raczej rozmowy o kolejnych testach Kubicy w aucie z 2012 roku niż o jazdach nowym bolidem. Potwierdził on również, że Robert nie ma żadnych problemów ze skręcaniem kierownicą w jakąkolwiek stronę.

„Rozmawiamy nad organizacją innego testu w E20 z 2012 roku, ale jeżeli chodzi o Budapeszt, nie ma obecnie nic konkretnego. Pracujemy, cały czas mamy kilka dni przed sobą i zobaczymy co uda się zrobić” – mówi menadżer pytany o testy Kubicy po Grand Prix Węgier.

„Testy w Walencji wypadły niezwykle dobrze, widzimy, że Robert powraca w takiej formie, w jakiej był przed wypadkiem. Test w Castellet był jeszcze bardziej obciążający, ale Robert zaliczył go bez żadnych problemów. Nawet test wysiadania w ciągu 5 sekund został zaliczony za pierwszym razem. Dodatkowo, na specjalne życzenie Roberta, Robert przejeżdżał przez pit-lane w obu kierunkach żeby sprawdzić swoją zdolność do maksymalnego skrętu w obu kierunkach i tu również nie było żadnych wątpliwości. Myślę, że Robert jest gotowy do powrotu na swoim poziomie i jest przekonany, że nic nie stracił. Testy te miały sprawdzić, czy może być kandydatem do fotela Renault w 2018 roku i myślę, że Robert jest na tej liście” – dodał Alessandro Alunni Bravi.

Aktualizacja

Alan Permane powiedział w miniony weekend, iż nie widzi żadnych przeszkód w powrocie Roberta Kubicy do F1. Więcej przeczytacie TUTAJ.

Źródło: italiaracing.net

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi