KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

blank

Wyniki

Press - 6 Hours of Spa-Francorchamps 2024

“Dzień o dwóch obliczach” – Kubica i AF Corse podsumowują kwalifikacje. Ferrari zdyskwalifikowaneRobert Kubica był średnio zadowolony po kwalifikacjach do 6h Spa, w których wywalczył ostatecznie 8. pozycję startową.

Rozmowę z Robertem Kubicą po dzisiejszych kwalifikacjach zamieścił na Twitterze Cezary Gutowski.

“Trudny dzień, na pewno przygotowania nie były najlepsze do kwalifikacji. Mieliśmy problemy w 3. treningu i ani razu nie jeździłem tym samochodem w trybie kwalifikacyjnym. Wyjechałem na kwalifikacje nie wiedząc, co się będzie działo” – powiedział Robert.

Kubica pewnie awansował jednak do sesji Hyperpole, wykręcając w ogólnych kwalifikacjach 4. czas.

 

“Pierwsze okrążenie, które zrobiłem było całkiem dobre i wystarczyło na sesję hyperpole. W niej wyjechałem na miękkiej mieszance, na której nigdy nie jeździłem i nie było idealnie, pewne rzeczy nie były takie, jakie według mnie trzeba było zrobić” – mówi Kubica.

“Samo okrążenie nie było idealne, później chciałem schłodzić opony ale ściągnięto mnie do boksów, choć według mnie można było pojechać jeszcze jedno okrążenie, poprawić czas” – dodał Polak.

Mimo wszystko wynik ten uważa on za niezły.

“Z pozycji, z której wyjeżdżaliśmy na kwalifikacje myślę, że zrobiłem solidną robotę” – kwituje Polak.

 

Swoje kwalifikacje Kubica podsumował też w informacji prasowej AF Corse.

“Oczywiście liczyłem na lepszy rezultat niż 9. miejsce. Niestety zabrakło nam ważnych kilometrów w trzecim treningu by przygotować się do czasówki. W pierwszej części byliśmy w stanie osiągnąć 4. miejsce, ale potem brakowało nam wiedzy na miękkich oponach i moje okrążenie nie było dobre” – czytamy w cytacie Polaka.

Sesję podsumował też Gabriele Marazzi z AF Corse: “Dziś doświadczyliśmy dnia o dwóch obliczach. Z jednej strony cieszymy się, że po raz kolejny osiągnęliśmy sesję hyperpole dzięki znakomitemu czwartemu czasowi Roberta w kwalifikacjach. Z drugiej strony z pewnością liczyliśmy na wyższą pozycję startową niż 9. Pokazaliśmy w pierwszych dwóch rundach sezonu, że w wyścigu wszystko może się zdarzyć więc teraz liczymy na finalizację ostatnich detali w jutrzejszym wyścigu”.

 

Dyskwalifikacja

 

Zwycięzcy kwalifikacji, Ferrari AF Corse #50 zostali zdyskwalifikowani z czasówki za niezgodności auta z przygotowanym projektem oraz zbyt niską wagę. W związku z tym AF Corse ruszy z 8. miejsca i będzie najwyżej startującym Ferrari.

Tak przedstawia się ostateczna kolejność startowa. Wyścig rozpocznie Robert Kubica:

startoaaPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Austrii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 28 czerwca
godz. 12:30 – Pierwszy trening
godz. 16:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 29 czerwca
godz. 12:00 – Sprint
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 30 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi