KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

„Kubicy będę kibicowała najbardziej”

fot. martinprokopofficial

Znakomity artykuł dotyczący Roberta Kubicy ukazał się na hinduskim portalu Overdrive. Jego autorka, Vaishali Dinakaran pisze, że w tym sezonie najbardziej będzie kibicował właśnie Robertowi Kubicy, a jej argumentacja robi wrażenie.

Vaishali Dinakaran wspomina czasy Roberta Kubicy w Formule 1, jego późniejszy wypadek oraz powrót do sportu w rajdach.

„Trzy lata po jego wypadku stałam na jednym ze skoków podczas odcinka Rajdu Polski. Zobaczyłam lecące auto Roberta Kubicy, a wsparcie i krzyk polskich kibiców był niesamowity, prawie tak głośny, jak jego auto. W końcu była to Polska, gdzie Kubica był bohaterem. Potem chciałam z nim porozmawiać w parku serwisowym po wcześniejszych rozmowach z Sebastienem Ogierem czy Thierry Neuvillem. Nie mogłam się do niego dostać, cały czas był otoczony przez fanów. Jego popularność z czasów F1 nie ustała. Wyglądało nawet na to, że Kubica stał sie jeszcze mocniej kochany po wypadku” – pisze Vaishali Dinakaran, pisząc o kolejnych dwóch latach Kubicy w WRC.

„Kilka dni później rozmawiałam z kimś, kto rywalizował z Kubicą w gokartach. Powiedział, że Robert był tam przez wszystkich szanowany tylko za to, jak dobrym był. Wszyscy go lubili, był wielkim sportowcem”.

if (typeof CeneoAPOptions == „undefined” || CeneoAPOptions == null)
{
var CeneoAPOptions = new Array();
stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);
var script = document.createElement(„script”);
script.setAttribute(„type”, „text/javascript”);
script.setAttribute(„src”, „//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?”+stamp);
script.setAttribute(„charset”, „utf-8”);
var head = document.getElementsByTagName(„head”)[0];
head.appendChild(script);
}

CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] =
{
ad_creation: 57178,
ad_channel: 11474,
ad_partner: 9209,
ad_type: 1,
ad_content: '470,540,850′,
ad_format: 6,
ad_newpage: true,
ad_basket: true,
ad_container: 'ceneoaffcontainer57178′,
ad_formatTypeId: 2,
ad_contextual: true,
ad_recommended: false,
ad_forceCategory: false,
ad_includePrice: true,
ad_includePicture: true,
ad_includeRating: false,
ad_customWidth: 640,
ad_rowCount: 1,
ad_columnCount: 3,
ad_bdColor: '9370db’,
ad_bgColor: 'ffffff’,
ad_txColor: '000000′,
ad_pcColor: 'FF7A03′,
ad_boldPrice: false,
ad_fontSize: 12,
ad_imageHeight: 100
};

„Wszystkie te myśli o Kubicy wróciły do mnie w lutym tego roku, kiedy jednym z ogłoszeń konferencji WEC 2017 było to, najbardziej zaskakujące – że Kubica będzie jeździł z byKolles w tym roku. Pojedzie w całym sezonie, łącznie z 24H Le Mans. Podczas listopadowego testu był szybszy od regularnych kierowców zespołu. Nawet jednak, jeżeli wyniki testu nie są miarodajne, to dla mnie nie ma to znaczenia. W 2017 roku, spośród wszystkich serii i wszystkich dyscyplin motorsportu, najbardziej będę kibicowała Robertowi Kubicy”.

„Widzicie, są dwa typy ludzi na świecie. Po pierwsze tacy, którzy przechodzą przez życie poprostu egzystując, będąc pasywnymi, którzy pozwalają, aby to inne rzeczy przydarzały się im. Jest też drugi typ ludzi, takich jak Kubica. Życie jest nieprzewidywalne i chaotyczne. Życie zawsze będzie rzucało ci podkręcone piłki. Tacy ludzie, jak Robert Kubica złapią te podkręcone piłki, a potem je odrzucą, nawet jeżeli mogą używać tylko lewej ręki” – pisze dziennikarka.

Cały tekst można przeczytać TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!
Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi