KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Testy F1 w Bahrajnie

Harmonogram, transmisje, składy

blank

Kubica i Gerber 4. w Ronde Citta dei Mille, 1. miejsce w klasie – zdjęcia i filmy, dziś Autosport Awards [Aktualizacja]

blank

Robert Kubica i Jakub Gerber, mimo problemów technicznych, znakomicie spisali się w Ronde Citta dei Mille, zajmując 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w swojej klasie. Impreza mogła być sprawdzianem współpracy kierowcy i pilota. Dziś Robert może otrzymać prestiżową nagrodę.

Start w tym rajdzie Roberta, szczególnie z Jakubem Gerberem, był dość niespodziewaną informacją, ale wszyscy uważnie się mu przyglądaliśmy. Robert po raz pierwszy w swojej karierze startował Peugeotem 207 S2000. W sobotę nie poznaliśmy wyników shakedownu, w niedziele miały być rozegrane 8 próby o długości 8 km.

Na pierwszym OS-ie w aucie Roberta doszło do uszkodzenia półosi i Polak stracił prawie 50 sekund do najlepszych, zajmując 44. miejsce. W kolejnych próbach było już bez problemów – Robert wykręcał coraz lepsze czasy, dwukrotnie notując 3. czas i awansując w generalce.

Na ostatnim OS-ie Kubica pojechał znakomicie, zajął 2. miejsce i awansował na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, wygrywając jednocześnie swoją klasę. Oto ostateczna klasyfikacja rajdu

blank

Wynik nie był jednak w tej imprezie najważniejszy, chodziło raczej o odświeżenie współpracy pary Kubica – Gerber, która już w przyszłym roku może jeździć w WRC. Wygląda na to, że poszło całkiem nieźle.

Poniżej znajdziecie zdjęcia i filmy z rajdu, a po nich jeszcze ciekawa informacja dotycząca dzisiejszego wieczoru:

blank
blank
fot. Piotr Palij

blank

blank
fot. Piotr Palij

blank

blank
blank
fot. Eryk Mełgwa
blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

A już dziś o godz. 22 odbędzie się gala Autosport Awards, na której zostaną wręczone nagrody dla najlepszego kierowcy. Jednym z nominowanych w tym prestiżowym konkursie jest Robert Kubica.

blank

I przypomnijmy najważniejszą informację weekendu – Citroen ogłosi skład swojego zespołu w WRC 16 grudnia.

Aktualizacja poniedziałek

To Sebastian Ogier zdobył nagrodę w kategorii International Rally Driver of the Year podczas gali Autosport Awards.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i f1ultra.pl   

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 marca
godz. 08:55 – Trening F3
godz. 12:30 – FP1 F1
godz. 14:00 – Kwalifikacje F3
godz. 16:00 FP2 F1

Sobota, 4 marca
godz. 10:15 – 1. wyścig F3
godz. 12:30 – FP3 F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 5 marca
godz. 09:50 – 2. wyścig F3
godz. 16:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

6h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi