KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Matton: Kubica pojedzie wyścig w WTCC, ale nie będzie w tej serii [aktualizacja sobota]

blank

Yves Matton zdradził kulisy ewentualnej przyszłorocznej współpracy Roberta Kubicy z Citroenem. Jeżeli Polak będzie w przyszłym roku kierowcą francuskiego producenta w rajdach, to Matton chce, aby Robert testował  auto WTCC. Kubica jeszcze nim nie jeździł i na pewno nie będzie etatowym kierowcą Citroena w WTCC.

Jeżeli będziemy z nim współpracować w rajdach, będę prosił Roberta do jednego lub dwóch występów w rundach WTCC. Może w niektórych rundach użyjemy samochodu testowego aby mógł jeździć. Na pewno jednak nie będzie brał udziału w całych mistrzostwach. Nie jest tym zainteresowany, ale ogólnie chce jeździć i pomagać nam dając rady i dzieląc się doświadczeniem” – powiedział Matton.

Robert nie odbył jeszcze żadnych testów autem WTCC, ale taki jest jest w naszych planach i mam nadzieję, że będzie możliwy przed końcem roku. Może nam wiele pomóc” – dodał Francuz.

Matton przyznał jednocześnie, że nie będzie spieszył się z podaniem nazwiska trzeciego kierowcy WTCC w przyszłym roku i na pewno nie uczyni tego przed 2014 rokiem.

Aktualizacja godz. 15:20

Pojawiły się niepotwierdzone jeszcze informacje, że kalendarz WRC na 2014 rok został potwierdzony, a jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Świata będzie Rajd Polski. Bardzo dobrą informacją jest termin rajdu, który ma zostać rozegrany pomiędzy 26 a 29 czerwca. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tych wiadomości. 

Aktualizacja godz. 16:30

Mamy już potwierdzenie – Rajd Polski w kalendarzu WRC. Jeden dzień będzie rozgrywany… na Litwie! Oto oficjalny kalendarz:

blank

Aktualizacja sobota

Abdulaziz Al-Kuwari, jedyny rywal Roberta Kubicy w walce o mistrzostwo WRC2, pojedzie w Rajdzie Francji Fordem WRC. Ostatnim rajdem Al-Kuwari w WRC2 będzie Rajd Wielkiej Brytanii. Robert wystartuje w Rajdzie Hiszpanii.


Robert musi wygrać jeden z tych rajdów, a w drugim musi być przynajmniej trzeci, wtedy – bez względu na wynik Al-Kuwari w Wielkiej Brytanii – zostanie mistrzem WRC2.

Źródło: autosport.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi