KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

wk8w5XhX75bzkvq

3 miliardy złotych — tyle wyniosła wartość szkód samochodów używanych w 2023 roku!

Rynek aut używanych jest pełen wyzwań i pułapek, a jednym z najważniejszych aspektów przy zakupie takiego pojazdu jest jego historia, zwłaszcza w kontekście ewentualnych uszkodzeń samochodu i innych przygód w przeszłości.

Jak pokazują najświeższe dane z 2023 roku w serwisie autoDNA — istnieje znaczna dysproporcja między opisanym w ogłoszeniach stanem pojazdów, a ich rzeczywistym stanem.

To ważne, aby potencjalni kupujący byli tego świadomi i podejmowali odpowiednie kroki, aby zweryfikować historię pojazdu przed zakupem. Z danych raportów autoDNA dot. samochodów uszkodzonych wynika, że w 2023 roku odnotowano ponad 400 tysięcy przypadków szkód dla ponad 155 tysięcy unikalnych numerów VIN.

Szczególnie niepokojące jest to, że popularne modele samochodów, takie jak:

  • BMW serii 5
  • BMW serii 3
  • Opel Insignia
  • Ford Mondeo
  • Volkswagen Golf
  • Opel Astra
  • Volkswagen Passat
  • Audi A6
  • Ford Focus

Wyżej wymienione modele miały ponad 50% prawdopodobieństwo wystąpienia szkody.

wXq68b2h7q8aaXw

Jest to szczególnie istotne, ponieważ zakup samochodu używanego to nie tylko znaczący wydatek pieniężny, ale także decyzja, która może mieć długotrwałe konsekwencje w kolejnych latach dla kupującego.

Samochód z ukrytą wadą może generować wysokie koszty serwisowe, stwarzać potencjalne zagrożenie na drodze i być trudny w przypadku odsprzedaży.

Samochody uszkodzone w Polsce — łączna wartość odnotowanych szkód

Co więcej, warto zwrócić uwagę na łączną wartość szkód, która w 2023 roku wyniosła blisko 688 milionów euro, czyli około 3 miliardy złotych. To pokazuje skalę problemu na rynku aut używanych.

Pamiętajmy, że przed zakupem warto sprawdzić nie tylko historię pojazdu, ale również dokładnie ocenić jego stan techniczny. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów i kosztów związanych z ewentualnymi ukrytymi wadami.

Rynek transportu drogowego ciągle się rozwija, a samochody osobowe są coraz bardziej dostępne. Jednak w gąszczu ofert łatwo o pomyłkę. Dlatego tak ważne jest korzystanie z dostępnych narzędzi, takich jak raporty historii pojazdu, które pomagają w dokonaniu świadomego i bezpiecznego zakupu.

Materiał partnera

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 17 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 18 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 19 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi