KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
2021 Russian Grand Prix, Saturday - Sebastian Kawka

To jednak nie koniec: Toto o krokach prawnych, Susie chce prawdy

 

Wczorajsze oświadczenie FIA, koczące dochodzenie w sprawie nielegalnego obiegu informacji pomiędzy FOM a F1, raczej nie uspokoiło sporu między Mohammedem ben Sulayeme a szefami zespołów.

Świat Formuły 1 był wczoraj dość zaskoczony wczorajszym oświadczeniem FIA, która już po 2 dniach od wszczęcia dochodzenia, była w stanie ustalić, że nie doszło do wycieku informacji z FOM do zespołów F1 i odwrotnie. We wtorek podejrzenia w tej sprawie padły na Toto i Susie Wolff. Toto ma dostęp do informacji zespołów, a Susie do tego, co jest ustalane na spotkaniach FOM.

Kiedy wydawało się, że po wygranej przez F1 bitwie, sytuacja się uspokoi, dziś małżeństwo Wolffów postanowiło kontratakować.

Najpierw Susie Wolff opublikowała oświadczenie, w którym informuje, że chce dowiedzieć się prawdy o tym, kto tak naprawdę wszczął dochodzenie, które rzuciło cień na jej uczciwość.

 

„Kiedy wczoraj wieczorem zobaczyłam oświadczenie FIA, moją pierwszą reakcją było: To wszystko? Przez dwa dni czyniono publiczne insynuacje na temat mojej uczciwości i poprzez oświadczenia za plecami, ale nitk z FIA nie rozmawiał ze mną bezpośrednio” – pisze Susie Wolff.

„Mogłam odnieść pośrednie szkody w nieudanym ataku na kogoś innego lub być celem nietrafionej próby zdyskredytowania mnie. Pracowałam jednak zbyt ciężko na moją reputację, aby mogła ona zostać podważone przez jakąś notatkę prasową” – kontynuuje Wolff.

Domaga się ona działania od FIA i ustalenia szczegółów publikacji oświadczeń.

 

„Wydarzenia, które miały ostatnio miejsce nie były przejrzyste i odpowiedzialne. Obrażano mnie online, szkalowano moją pracę i moją rodzinę. Nie pozwolę dać się zakneblować i zamierzam kontynuować tę sprawę dopóki nie dowiem się, kto napędzał tę kampanię i wprowadził media w błąd. To, co się zdarzyło w tym tygodniu nie jest wystarczająco dobre i jako sport musimy domagać się znacznie więcej” – dodaje Susie Wolff.

Niedługo później oświadczenie opublikował jej mąż.

„Rozumiemy, że jest znaczące zainteresowanie mediów w tej sprawie. Obecnie jesteśmy w aktywnej wymianie prawnej z FIA. Oczekujemy pełnej transparentności na temat tego, co zaszło i dlaczego. Nie będziemy oficjalnie komentować sprawy, jednak z pewnością wrócimy do sprawy niebawem” – napisał szef Mercedesa.

Do konfrontacji pomiędzy małżeństwem Wolffów a Mohammedem ben Sulayemem raczej nie dojdzie szybko. Na dzisiejszej gali Prize Giving Award w Baku nie pojawi się szef FIA. Miał on upaść i doznać wstrząśnienia mózgu, po którym został hospitalizowany.

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi