KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor
blank

Wyniki GP Australii

large-2022 In-Season Test - Emilia Romagna - Day 1 (1)

„Moje życie było dobrym sprawdzianem znajomości”

 

O przyjaźniach, najdziwniejszym odczuciu w życiu oraz sportowych i pozasportowych osiągnięciach – Robert Kubica w szczerym wywiadzie.

W ostatnich dniach ukazało się wiele wywiadów z Robertem Kubicą, ale ten jest chyba najlepszy. Mowa o rozmowie Dominika Lutostańskiego dla Przeglądu Sportowego. Poruszanych jest w niej wiele tematów, ale raczej takich, o których nie czytaliśmy ostatnio często.

Kubica został zapytany o swoje niedawne urodziny i refleksje z nimi związane. Czy Polak lubi analizować?

„Nie przeszkadza mi myślenie. To niekoniecznie muszą być pozytywne refleksje. Z reguły u mnie jest tak, że najczęściej są to myśli negatywne. Jestem takim człowiekiem, który bardziej skupia się na rzeczach do poprawy. Raczej nie zadaję sobie pytań w stylu: co poszło dobrze? Częściej pytam się: co mogłem zrobić lepiej i co muszę poprawić? Może też właśnie dlatego nie wyczekuję urodzin, bo wiem, że sporo przemyśleń będzie gorzkich, takich, które raczej nie wywołują uśmiechu na twarzy” – mówi Robert.

 

Ciekawe były słowa Roberta dotyczące przyjaźni w padoku Formuły 1 i ogólnie motorsporcie.

„Jednak z tymi prawdziwymi przyjaciółmi różnie bywa. Jak ja to mówię – wiele zależy od tego, od której strony zawieje. Jak idzie ci dobrze i masz pozytywne flow, to nagle wokół ciebie pojawia się mnóstwo „przyjaciół” i „znajomych”. A jak nie idzie, to nagle ich nie ma” – mówi Kubica.

„Nie ukrywam, że moje życie było dobrym sprawdzianem znajomości. Liczba przyjaciół i ludzi mi bliskich przed wypadkiem a po wypadku diametralnie się zmieniła. Uważam, że to też była dobra lekcja życia” – dodaje Polak.

Nie zabrakło też pytania o powrót do zdrowia po wypadku i trudne momenty.

 

„Jeden etap był dla mnie szczególnie trudny, a wręcz czasami dla mnie niezrozumiały. Mało kto o tym wie. Był taki moment, że mój mózg i moje myśli nie akceptowały mojego ciała. Budziłem się w nocy i miałem poczucie, że moja prawa część ciała nie należy do mnie. Czułem, jakby nie była moja. Przyznam szczerze, że nawet teraz trudno mi dobrze to opowiedzieć. Były takie momenty, że wolałem nie mieć tej prawej części ciała. To były bardzo złe myśli. Zresztą ich było sporo podczas okresu rehabilitacyjnego” – mówi Robert.

Ciekawe były jego słowa dotyczące sukcesów i tego, co uważa za swoje największe osiągnięcie.

„Według mnie moim największym pozasportowym sukcesem jest to, że dzisiaj wszyscy już się przyzwyczaili do tego, jaki jestem. Już nikt tego nie podważa. Jeżeli mnie chcecie, to takim, jakim jestem Nikt nie zakłada żadnych filtrów” – stwierdza Kubica.

„Jest jeszcze druga myśl związana z powrotem do F1 – co do aspektu sportowego z Williamsem gorzej nie mogłem trafić. Żeby nie było – mam duży szacunek do tej grupy, bo było sporo osób, które naprawdę wiedziały, co tam robią. Ale niestety znaleźliśmy się w złym czasie i w złym miejscu” – dodaje.

Całą rozmowę przeczytacie tutaj.

Źródło: Przegląd Sportowy

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi