KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

paragraph5_4pros_barcelona_040

Kolejny polski kartingowiec przechodzi do wyścigów

 

Maksymilian Angelard zasiądzie za kierownicą auta wyścigowego w sezonie 2024 i będzie ścigał się w GT4 European Series.

Polski zawodnik kartingowy, Maks Angelard wystartuje w sezonie 2024 w europejskich rozgrywkach GT4 w barwach niemieckiego zespołu Allied Racing za kierownicą samochodu Porsche Cayman GT4 w kategorii silver driver.

Niespełna dwa tygodnie temu 16-letni Polak wziął udział w testach na torze Circuit De Catalunya pod Barceloną, gdzie jego forma potwierdziła potencjał zawodnika. Uzyskane w zmiennych warunkach atmosferycznych wyniki wzbudziły uznanie szefa zespołu Allied Racing, Jana Kasperlika.

„Doświadczenie i historia Maksa z jego startów w kartingu są obiecujące. Bardzo nam się podobało jak poradził sobie z adaptacją jazdy w prawdziwym samochodzie wyścigowym podczas testu jednego z naszych aut Porsche GT4. Maks uczył się bardzo szybko, wyciągał wnioski z błędów i szukał limitu możliwości auta. Cieszymy się niezmiernie z mocnego składu na 2024 rok” – mówi Angelard.

 

Polak swoją przygodę z motorsportem rozpoczął w wieku 9 lat w polskich seriach kartingowych, współpracując z wieloma zespołami krajowymi, m.in Jastrzębski Racing. Jego kariera naprawdę rozwinęła się z końcem 2020 roku, kiedy został powołany na rolę kierowcy fabrycznego słynnego zespołu Birel ART. Dawniej w barwach tego samego zespołu sukcesy święcił Robert Kubica a w minionych latach Tymek Kucharczyk.

Maks w barwach włoskiej ekipy i jej siostrzanego teamu Lennox Racing wystartował w ponad 50 wyścigach w World Series Karting, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata budując sobie cenny kapitał wiedzy i doświadczenia, które zaowocowały już podczas pierwszych testów GT4.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że w przyszłym roku wystartuję w oficjalnej serii GT4 European Series za kierownicą Porsche Cayman GT4. Myślę, że jest to bardzo konkurencyjne auto, którym będę mógł rozwijać swoje umiejętności i karierę sportową w barwach zespołu Allied Racing. To ogromne wyróżnienie dla mnie i ze swojej strony dam z siebie wszystko, by dobrze tą szansę wykorzysta» – mówi Maks Angelard.

Program rozwoju Maksa zyska dodatkowe wsparcie w postaci Allied Racing Junior Academy Program, której celem jest przygotowanie kompleksowe zawodników do startów w GT4 a następnie na następnych szczeblach kariery w wyścigach GT. Na chwilę obecną Maks Angelard jest jedynym zgłoszonym Polakiem w tej znanej serii. Partnerem Maksa w samochodzie Porsche Cayman GT4 będzie Oskar Kristiansen – kierowca z Danii, który ma już za sobą pełny sezon wyścigów w GT4.

Źródło: Informacja prasowa

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi